Robert Lewandowski - wiek, rodzina, zarobki. Co trzeba wiedzieć o naszym reprezentancie na EURO 2021? [ZDJĘCIA]

2021-06-19 15:25

Robert Lewandowski podczas EURO 2021 może przyczynić się mocno do dobrego wyniku naszej kadry na mistrzostwach. Forma Lewego jest na najwyższym poziomie ze wszystkich lat, które spędził na boiskach całego świata. Świadczy o tym nie tylko kolejny triumf w Budenslidze, ale kolejne trofeum króla strzelców i co najważniejsze: pobity rekord Gerda Mullera. Czy Lewy poprowadzi naszą kadrę bo dobry wynik? Tego wszyscy byśmy chcieli!

Spis treści

  1. Robert Lewandowski. Tytuł króla strzelców ma we krwi
  2. Robert Lewandowski. Piłkarz Roku FIFA i UEFA
  3. Robert Lewandowski. Rekord Gerda Mullera
  4. Robert Lewandowski. Wiek, wzrost, zarobki
  5. Robert Lewandowski. Żona, dzieci

Robert Lewandowski. Tytuł króla strzelców ma we krwi

Robert Lewandowski rozpoczął swoje piłkarskie podboje w polskiej trzeciej lidze. Po zdobyciu korony króla strzelców trzeciej i drugiej ligi w 2008 trafił do Lecha Poznań. Z Kolejorzem sięgnął po mistrzostwo Polski, a także wywalczył tytuł króla strzelców Ekstraklasy. W 2010 przeniósł się za granicę. Został zawodnikiem Borussii Dortmund, w barwach której zdobył dwa krajowe tytuły, koronę króla strzelców Bundesligi i dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA. W 2014 kolejny raz zmienił klub. Tym razem przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie pozostał do teraz. Z Bayernem zdobywał mistrzostwo Niemiec w każdym z rozegranych sezonów, poza tym sześciokrotnie został najlepszym ligowym strzelcem. Rok temu sięgnął z klubem po potrójną koronę, wygrywając mistrzostwo, puchar Niemiec i rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA, ponadto został królem strzelców wszystkich rozgrywek, w których występował. W 2021 sięgnął z Bayernem po klubowe mistrzostwo świata, sam został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Robert Lewandowski. Piłkarz Roku FIFA i UEFA

W 2020 roku, a dokładnie 23 września ogłoszono nominację Lewandowskiego do nagrody dla najlepszego piłkarza w Europie, przyznawanej przez UEFA. W finałowej trójce znalazł się razem z Manuelem Neuerem oraz Kevinem De Bruyne. W październiku podczas ceremonii losowania grup Ligi Mistrzów w Nyonie został wybrany najlepszym napastnikiem minionego sezonu oraz jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę Piłkarza Roku UEFA, przyznawaną dla najlepszego piłkarza występującego w europejskim klubie.

Miesiąc później został nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza na świecie, przyznawanej corocznie przez FIFA. 17 grudnia podczas gali plebiscytu jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Wygrał plebiscyt, uzyskując maksymalną liczbę 52 punktów

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI

Robert Lewandowski. Rekord Gerda Mullera

Odkąd Robert Lewandowski występuje w koszulce Bayernu Monachium dążył do pobicia historycznego rekordu Gerda Mullera, który w jednym sezonie strzelił 40 bramek. Polak z roku na rok był co raz bliżej tego osiągnięcia. W tym sezonie, w ostatniej kolejce, a nawet w ostatnich minutach meczu udało mu się pobić rekord. Dokonał tego zdobywając rekordową liczbę 41 bramek, po raz szósty w karierze został królem strzelców Bundesligi i jako pierwszy piłkarz w historii dokonał tego czwarty raz z rzędu. Jako najlepszy strzelec spośród wszystkich najwyższych lig zrzeszonych w UEFA został laureatem Europejskiego Złotego Buta, dokonując tego jako pierwszy Polak w historii.

Robert Lewandowski. Wiek, wzrost, zarobki

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. W 1997 roku, czyli w wieku 9 lat rozpoczął grę w piłkę w klubie Varsovia Warszawa. Ma 185 centymetrów wzrostu. Kontrakt Lewandowskiego z Bayernem opiewa na kwotę 22 milionów Euro, czyli ponad 100 milionów rocznie. To zarobki wyłącznie z tytuły gry w piłkę nożną. Ile zarabia Lewandowski na kontraktach? To wie chyba sam Robert. Jego majątek wyceniany był w 2020 roku na pół miliarda złotych!

Robert Lewandowski. Żona, dzieci

Nasz najlepszy zawodnik w historii polskiej piłki nożnej może cieszyć się ułożonym życiem prywatnym. Jego żona Anna Lewandowska spełnia się jako jedna z czołowych trenerek w naszych kraju i robi własną zawrotną karierę. Ania i Robert mają dwie córczki: roczną Laurę i czteroletnią Klarę.