Maryna Gąsienica Daniel nie wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lienz

i

Autor: FB/Polski Związek Narciarski Maryna Gąsienica Daniel nie wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lienz

Reprezentantka Polski z pozytywnym testem na COVID. Nie wystartuje w Pucharze Świata!

2021-12-27 12:36

Maryna Gąsienica Daniel niestety nie wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lienz - poinformował Polski Związek Narciarski. Reprezentantka Polski miała pozytywny wynik testu na COVID-19 i w najbliższych dniach czeka ją izolacja domowa.

Ostatnie starty były dla Polki niezwykle udane. Maryna Gąsienica-Daniel dwukrotnie zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w ramach Pucharu Świata w Courchevel. To były najlepsze wyniki w jej dotychczasowej karierze w Pucharze Świata. Tym bardziej przed kolejnym startem apetyty na dobry wynik były jeszcze większe. Niestety, polska alpejka w kolejnych zawodach Pucharu Świata nie wystartuje. Na przeszkodzie stanął COVID-19.

Jak na Twitterze poinformował Polski Związek Narciarski, Martyna Gąsienica-Daniel czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

To niejedyny przypadek zakażenia koronawirusem w gronie najlepszych alpejek na świecie w ostatnich kilkunastu dniach. Z tego samego powodu sezon musiały przerwać mistrzyni świata w slalomie Austriaczka Katharina Liensberger czy młoda Nowozelandka Alice Robinson. Tego samego dnia, kiedy PZN informował o przypadku Gąsienicy-Daniel, także mistrzyni olimpijska w gigancie, słynna Amerykanka Mikaela Shiffrin oznajmiła na Twitterze, że ma koronawirusa.

"Chciałam was poinformować, że czuję się dobrze, ale niestety miałam pozytywny test na COVID. Dostosowuję się do procedur i przebywam w izolacji. Nie wystartuję w Lienzu. Powodzenia dla moich kolegów z teamu, będę wam kibicować. Dziękuję za wsparcie i do zobaczenia w nowym roku" - napisała Shiffrin.

W trwającym sezonie PŚ Amerykanka uzbierała 750 punktów. Wiceliderka - Włoszka Sofia Goggia - ma 635. W klasyfikacji generalnej Martyna Gąsienica - Daniel zajmuje 28. pozycję z 106 punktami.

QUIZ. Świąteczny quiz sportowy

Pytanie 1 z 10
Dla prawdziwych fanów sportu to będzie banał. Która z tych lig gra w "Boxing Day", czyli drugi dzień świąt (26 grudnia)?