Gdynia WOŚP

i

Autor: gdynia.pl Rekordowa suma 30. Finału WOŚP! Ile zebrano do północy?

Rekordowa suma 30. Finału WOŚP 2022! Ile zebrano do północy?

2022-01-31 9:03

W niedziele o północy na koncie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się rekordowa suma! Ubiegłoroczny wynik został poprawiony o kilka milionów złotych! O tym ile ostatecznie udało się zebrać pieniędzy dowiemy się od Jurka Owsiaka w marcu. Przypomnijmy, w tym roku w akcję zaangażowane są 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych.

- Zakończyliśmy 30. Finał WOŚP. Deklarowana, rekordowa kwota na zakończenie Finału to: 136 282 325 zł - przekazał w poniedziałek po północy rzecznik WOŚP. Dodano, że ostateczny wynik zbiórki tegorocznego finału WOŚP zostanie ogłoszony przez Jurka Owsiaka na konferencji prasowej 30 marca. Hasłem tegorocznej zbiórki było "Przejrzyj na oczy". Na stronie WOŚP podkreślono, że "wzrok to najważniejszy zmysł człowieka". - Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje - wskazano.

Rekordowa suma 30. Finału WOŚP! Sztaby w Polsce i zagranicą

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w akcję zaangażowane są 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Sydney, Ankarze i Sztokholmie.

Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Zwieńczeniem zbiórki było odbywające się tuż po godz. 20 "Światełko do Nieba", pokaz pirotechniczny i laserowy w wielu miastach Polski. Jeszcze dziś zakończy się licytacja Złotych Kart Telefonicznych, Złotych Serduszek WOŚP i medali wybitych z okazji trzydziestolecia powstania Fundacji WOŚP. Część aukcji internetowych zakończy się 14 lutego. Ostateczne wyniki zbiórki będą znane pod koniec marca.

W ubiegłym roku, podczas 29. finału WOŚP zebrano prawie 127,5 mln. zł. na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Czy wspierasz WOŚP?