Przyprowadził 11 wycieńczonych psów i nagle zniknął. Szokująca sytuacja na granicy z Ukrainą!

i

Autor: Facebook/Centrum Adopcyjne Ada Przyprowadził 11 wycieńczonych psów i nagle zniknął. Szokująca sytuacja na granicy z Ukrainą!

Przyprowadził 11 wycieńczonych psów i nagle zniknął. Szokująca sytuacja na granicy z Ukrainą!

2022-03-23 14:45

Wojna w Ukrainie to nie tylko dramat milionów obywateli, ale również setek zwierząt, które albo zostały porzucone na pastwę losu, albo wspólnie ze swoimi właścicielami walczą o byt. Do niespodziewanej sytuacji doszło w poniedziałek na granicy z Ukrainą, gdzie porzucono 11 wycieńczonych psów. Ich właściciel jak gdyby nigdy nic zniknął.

Według najnowszych danych Straży Granicznej od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy 2,175 mln osób. Często z naszymi wschodnimi sąsiadami podróżują również ich zwierzęta, które pozostając w strefie działań wojennych raczej nie miałyby większych szans na przeżycie.

W poniedziałek (21 marca) na granicy polsko-ukraińskiej doszło jednak do szokującej sytuacji. Centrum Adopcyjne „Ada” poinformowało na swoim facebookowym koncie, że nieznany mężczyzna porzucił 11 psów i natychmiast zniknął. Cała sytuacja miała miejsce przy granicy, a zwierzęta były totalnie wycieńczone.

- Porzucone tuż za przejściem granicznym. Ich opiekun nagle zniknął. Dostaliśmy zgłoszenie od służb z prośba o pilną pomoc dla jedenastu wycieńczonych Dogów – czytamy we wpisie centrum adopcyjnego.

Odpowiedź pracowników była natychmiastowa, psom została udzielona pomoc, zapewniono im schronienie, aktualnie trwa żmudny proces wyjaśniania, kto jest właścicielem zwierząt i dlaczego pojawiły się one nagle przy polskiej granicy.

Centrum Adopcyjne „Ada” to placówka, która mieści tuż obok Ukrainy, dlatego obecnie jest najbliżej konfliktu i jest pierwszą placówką do której trafiają wszystkie porzucone zwierzęta. Jej pracownicy każdego dnia notują po kilkadziesiąt interwencji.

ppłk Krzysztof Przepiórka: Rosyjski okręt tonie. Putin chce przetestować art. 5 NATO [Super Raport]