Powrót "Zimnej Zośki". IMGW ostrzega: nadchodzą wielkie PRZYMROZKI!

2022-05-17 10:42
Przymrozki
Autor: Pixabay Przymrozki na Warmii i Mazurach. Zimna końcówka kwietnia.

Tegoroczny maj zaczął rozpieszczać słońcem i zdecydowanie wiosenną pogodą. Niestety, najbliższy tydzień może zaskoczyć zarówno nas, jak i budzące się do życia rośliny. Powrócą bowiem przymrozki. Kiedy i gdzie się pojawią? Sprawdźcie poniżej wszystkie szczegóły.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmował, że w najbliższym czasie przypomni o sobie tzw. zimna Zośka. Mieszkańcy północnych i północno-wschodnich rejonów Polski nawiedziły przymrozki - nawet -5 stopni Celsjusza. We wszystkich powiatach ostrzeżenia obowiązywały do 7 rano we wtorek. Na tym jednak nie koniec - przymrozki będą towarzyszyć nam przez cały najbliższy tydzień.

Tym razem mocne odchylenie temperatury wyniesie 2 stopnie Celsjusza i wystąpi na południowym zachodzie. Następne dni nieznacznie obniżą tą średnią - cały czas temperatura będzie wyjątkowo niska, jak na maj. Pojawią się także przymrozki.

17 maja we wtorek w pierwszej części dnia czeka nas bardzo niewielkie zachmurzenie na północnym wschodzie i częściowo na północy. W pozostałych rejonach okaże się ono na ogół umiarkowane ze względu na dość sporą ilość chmur piętra wysokiego.

Temperatura nie będzie zbyt wiosenna. Jej maksymalne wartości będą oscylować w granicach d 13-16 stopni Celsjusza, na północnym wschodzie i wschodzie 15-18 stopni Celsjusza, w centrum 17-21 stopni Celsjusza w pozostałych obszarach naszego kraju.

Z wtorku na środę (z 17 na 18 maja) wystąpi najpewniej ostatni tej wiosny przymrozek. Tak wyraźnemu ochłodzeniu w nocy będzie sprzyjać niemal bezchmurne niebo w całej Polsce. Jedynie na południu oraz północnym wschodzie może pojawić się nieco chmur.

QUIZ. Na te pytania można odpowiedzieć tylko TAK lub NIE. Komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Czy Słońce kręci się wokół Ziemi?

Środa (18.05.2022) przyniesie zdecydowanie lepszą pogodę. Pojawi się mniej chmur, a temperatura wyniesie maksymalnie od 15-17 stopni C na wschodzie przez 16-20 stopni C w centrum do 20-24 stopni C na zachodzie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jaka pogoda jest najgorsza dla alergików? Co w tej chwili uczula najmocniej?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze