POTĘŻNY MRÓZ w Polsce! Do tego opady śniegu oraz porywisty wiatr. Powieje chłodem!

2021-12-21 9:57
Zima, mróz
Autor: Pixabay POTĘŻNY MRÓZ w Polsce! Do tego opady śniegu oraz porywisty wiatr. Powieje chłodem!

Największego śniegu i najsilniejszego mrozu mogą się spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich oraz Pomorza, Warmii i Mazur - wynika z prognozy przygotowanej dla PAP przez synoptyka IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najzimniej będzie nocą w dolinach karpackich do -14 st., a po nocnych opadach śniegu przybędzie o 6 cm w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Wtorkowy poranek przyniesie śnieg zarówno w rejonach podgórskich, jak również na terenie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W rejonach podgórskich pokrywa śnieżna może osiągnąć do 5 cm - prognozuje synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Porywisty wiatr prognozujemy w południe na obszarze północnym oraz północno-wschodnim - stwierdziła. - Temperatura będzie się wahać od 3 st.C lokalnie nad morzem do -5 stopni w dolinach karpackich. W centrum nie powinna przekroczyć -2 st.C - wskazała.

Zgodnie z prognozą IMGW wieczorem nastąpi spadek temperatury.

Wieczorem na północnym wschodzie temperatura wyniesie -7 st. Celsjusza, -4 stopnie odnotujemy w centrum, zaś 0 st.C będzie na zachodzie - stwierdziła synoptyk IMGW.

W ciągu nocy na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 cm pokrywy śnieżnej - przewiduje synoptyk IMGW.

Tomczuk wskazuje, że w nocy "najzimniej powinno być w dolinach karpackich, gdzie temp. sięgnie do -14 st.C, z kolei do -12 stopni na Suwalszczyźnie, cieplej w centrum -5 st.C oraz na krańcach zachodnich do -2 stopni".

Najcieplej powinno być w nocy nad morzem, gdzie temperatura może osiągnąć zera st. Celsjusza.(PAP)

Nie masz jeszcze prezentu na święta? Zobacz co możesz kupić NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze