Zima, mróz

i

Autor: Pixabay POTĘŻNY MRÓZ w Polsce! Do tego opady śniegu oraz porywisty wiatr. Powieje chłodem!

POTĘŻNY MRÓZ w Polsce! Do tego opady śniegu oraz porywisty wiatr. Powieje chłodem!

2021-12-21 9:57

Największego śniegu i najsilniejszego mrozu mogą się spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich oraz Pomorza, Warmii i Mazur - wynika z prognozy przygotowanej dla PAP przez synoptyka IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najzimniej będzie nocą w dolinach karpackich do -14 st., a po nocnych opadach śniegu przybędzie o 6 cm w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Wtorkowy poranek przyniesie śnieg zarówno w rejonach podgórskich, jak również na terenie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W rejonach podgórskich pokrywa śnieżna może osiągnąć do 5 cm - prognozuje synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Porywisty wiatr prognozujemy w południe na obszarze północnym oraz północno-wschodnim - stwierdziła. - Temperatura będzie się wahać od 3 st.C lokalnie nad morzem do -5 stopni w dolinach karpackich. W centrum nie powinna przekroczyć -2 st.C - wskazała.

Zgodnie z prognozą IMGW wieczorem nastąpi spadek temperatury.

Wieczorem na północnym wschodzie temperatura wyniesie -7 st. Celsjusza, -4 stopnie odnotujemy w centrum, zaś 0 st.C będzie na zachodzie - stwierdziła synoptyk IMGW.

W ciągu nocy na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 cm pokrywy śnieżnej - przewiduje synoptyk IMGW.

Tomczuk wskazuje, że w nocy "najzimniej powinno być w dolinach karpackich, gdzie temp. sięgnie do -14 st.C, z kolei do -12 stopni na Suwalszczyźnie, cieplej w centrum -5 st.C oraz na krańcach zachodnich do -2 stopni".

Najcieplej powinno być w nocy nad morzem, gdzie temperatura może osiągnąć zera st. Celsjusza.(PAP)

Nie masz jeszcze prezentu na święta? Zobacz co możesz kupić NA OSTATNIĄ CHWILĘ!