SIATKÓWKA MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET POLSKA NIEMCY

Autor: PAP/Roman Zawistowski

Polskie siatkarki zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Świata!

2022-10-08 22:51

Mistrzostwa Świata siatkarek rozpoczęły się 23 września i potrwają do 15 października. Dziś nasze reprezentantki zmierzyły się z Niemkami. Sprawdźcie, jaki był wynik meczu Polska - Niemcy o wejście do ćwierćfinału oraz z kim zmierzymy się w kolejnym.

Polki zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Świata!

Dziś odbył się kolejny mecz Biało-Czerwonych na Mistrzostwach świata siatkarek. Reprezentacja Polski rywalizuje o tytuł mistrzowski w grupie B. Było to ostatnie spotkanie Polek w drugiej fazie grupowej mistrzostw świata. W trakcie meczu naszych zawodniczek okazało się, że miejsce w ćwierćfinałach mają już zapewnione po porażce Dominikany z Kanadą. Po zaciekłej walce podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Niemki.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polek z wynikiem: 26:24. Drugim set wygrały Niemki 20:25. Trzeci set był zwycięski dla Polek z wynikiem 25:18. Czwarty set po bardzo wyrównanej walce wygrały Niemki 26:28. W piątym secie Polki wygrały 15:10.

Ostateczny wynik meczu Polska - Niemcy to 3:2. Wynik meczu oznacza, że w ćwierćfinale nasze siatkarki zmierzą się z niepokonanymi do tej pory Serbkami, z którymi w fazie grupowej przegrały 0:3.