Polski film „365 dni” otrzyma Złotą Malinę? To prawie pewne!

i

Autor: Instagram Polski film „365 dni” otrzyma Złotą Malinę? To prawie pewne!

Polski film „365 dni” otrzyma Złotą Malinę? To prawie pewne!

2021-03-16 13:08

Dostępny na Netflixie film "365 dni" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej otrzymał aż sześć nominacji do tegorocznych Złotych Malin! To pierwszy raz w historii, gdy polska produkcja może otrzymać "anty-Oscara". Dlaczego film "365 dni" może okazać się najsłabszą produkcją? Przeczytajcie poniżej.

Film opowiadający o niecodziennej relacji między włoskim mafiozem a Polką nominowano w kategoriach: najgorszy film, najgorszy reżyser (duet Barbara Białowąs i Tomasz Mandes), najgorszy aktor (Michele Morrone), najgorsza aktorka (Anna-Maria Sieklucka), najgorszy scenariusz (Tomasz Klimala, Blanka Lipińska, Tomasz Mandes) i najgorszy remake, kopia lub sequel- jako nieudana kopia/remake "50 twarzy Greya".

Złota Malina to antynagroda przyznawana najgorszym filmom. Wymyślona została przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).

Złote Maliny przyznawane są na dzień przed Oscarami - nagrodami amerykańskiej Akademii Filmowej. Tegorocznych zdobywców "wyróżnienia" poznamy w tym roku 24 kwietnia. 

„365 dni” to film erotyczny w reżyserii Barbary Białowąs i Tomka Mandesa, który powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. Opowiada o tym, jak Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej, po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Natomiast Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Spotyka tam Massimo, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na pokochanie go.

Raport z Anteny 16.03
Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?