Polski film „365 dni” otrzyma Złotą Malinę? To prawie pewne!

2021-03-16 13:08
Polski film „365 dni” otrzyma Złotą Malinę? To prawie pewne!
Autor: Instagram Polski film „365 dni” otrzyma Złotą Malinę? To prawie pewne!

Dostępny na Netflixie film "365 dni" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej otrzymał aż sześć nominacji do tegorocznych Złotych Malin! To pierwszy raz w historii, gdy polska produkcja może otrzymać "anty-Oscara". Dlaczego film "365 dni" może okazać się najsłabszą produkcją? Przeczytajcie poniżej.

Film opowiadający o niecodziennej relacji między włoskim mafiozem a Polką nominowano w kategoriach: najgorszy film, najgorszy reżyser (duet Barbara Białowąs i Tomasz Mandes), najgorszy aktor (Michele Morrone), najgorsza aktorka (Anna-Maria Sieklucka), najgorszy scenariusz (Tomasz Klimala, Blanka Lipińska, Tomasz Mandes) i najgorszy remake, kopia lub sequel- jako nieudana kopia/remake "50 twarzy Greya".

Złota Malina to antynagroda przyznawana najgorszym filmom. Wymyślona została przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).

Złote Maliny przyznawane są na dzień przed Oscarami - nagrodami amerykańskiej Akademii Filmowej. Tegorocznych zdobywców "wyróżnienia" poznamy w tym roku 24 kwietnia. 

„365 dni” to film erotyczny w reżyserii Barbary Białowąs i Tomka Mandesa, który powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. Opowiada o tym, jak Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej, po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Natomiast Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Spotyka tam Massimo, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na pokochanie go.

Raport z Anteny 16.03
Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze