Kościół

i

Autor: Pixabay Na Warmii znajduje się wiele pięknych kościołów. Zdj. ilustracyjne.

Policja WEJDZIE DO KOŚCIOŁÓW, by sprawdzać limity. Kontrole także w restauracjach

2021-12-09 12:13

Policjanci będą mogli wejść do kościołów i restauracji, by sprawdzać, czy obecni w nich ludzie są zaszczepieni i czy nie są przekroczone limity - powiedział w czwartek Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości gościł w czwartek w programie "Graffiti". Stwierdził tam, że jeżeli w "w restauracji lub kościele zajętych będzie więcej niż 30% miejsc, do obiektu będzie mogła wejść policja i zweryfikować, czy obecni w miejscu są zaszczepieni".

Przypomnijmy: w związku z szalejącą czwartą falą pandemii koronawirusa, od 15 grudnia, m.in. w miejscach kultu i lokalach gastronomicznych, wprowadzone zostały bardziej rygorystyczne limity osób. Obecnie, mogą być one zapełnione w 30 procentach. Nie dotyczy to osób zaszczepionych.

Wypowiedź posła Czesława Hoca wywołała burzę komentarzy w mediach społecznościowych. Zareagował m.in. poseł Janusz Kowalski.

- Policja ma wchodzić do Kościołów i sprawdzać czy wierni są zaszczepieni? - napisał parlamentarzysta. - Nie wolno dzielić Narodu! Czas na poważną, otwartą ekspercką debatę lekarzy z Ministerstwa Zdrowia i ekspertów/lekarzy związanych z Zespołem ds. Sanitaryzmu o strategii walki z pandemią.

W czwartek, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 27 458 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 562 osoby z COVID-19.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.