Piotr Kraśko

i

Autor: WBF

Piotr Kraśko skazany za jazdę samochodem bez uprawnień. Bez ważnego prawa jazdy jeździł 6 lat!

2021-12-13 11:49

Dziennikarz Faktów TVN Piotr Kraśko został skazany na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystko w związku z kontrolą drogową policji, podczas której okazało się, że prezenter jeździł bez uprawnień - informuje Super Express.

Jak poinformował w niedzielę "Super Express", Piotr Kraśko został zatrzymany za kierownicą podczas rutynowej policyjnej kontroli na początku kwietnia w woj. podlaskim. Okazało się, że od kilku lat prezenter nie ma prawa jazdy. Zgodnie z prawem jazda samochodem w takim przypadku jest przestępstwem.

Jak podaje dziennik, Kraśko miał jeździć bez uprawnień od 6 lat. Dziennikarz tracił prawo jazdy w 2009 i 2014 roku za przekroczenie limitu punktów karnych. Za drugim razem nie zdał jednak ponownie egzaminu, w związku z czym utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Piotr Kraśko jeździł bez prawa jazdy. Jest wyrok

Prokuratora postawiła mu zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy — powiedziała "SE" osoba znająca sprawę. W wyroku nakazowym Sąd Rejonowy w Łomży skazał dziennikarza na 7,5 tys. zł i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów.

Prokuratura wniosła sprzeciw od tego wyroku i już w normalnym procesie we wrześniu sąd wydał ten sam wyrok. Śledczy nie wnieśli apelacji i wyrok się uprawomocnił — czytamy w "Super Expressie".

Dziennikarzowi groziły nawet 2 lata więzienia. Sąd jednak wziął pod uwagę m.in. jego dotychczasową niekaralność. 

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 10.12 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska