Pierwszy Dzień Lata 2022 - kiedy jest? Kiedy zaczynają się wakacje?

2022-06-21 7:29
Urlop wypoczynkowy i urlop na żądanie 2022
Autor: Canva.com Urlop wypoczynkowy i urlop na żądanie 2022. Ile dni wynosi i kiedy zgłosić wniosek? Jakie są zasady przyznawania i jak liczyć urlop w 2022?

Wymarzone lato powoli nadchodzi! Pierwszy dzień lata 2020: kalendarzowego i astronomicznego. Kiedy wypadają? Od kiedy możemy cieszyć się pierwszym dniem najcieplejszej pory roku? Takie pytanie co roku zadaje sobie wiele osób. Wszystkie wasze wątpliwości rozwiejemy w tym artykule! Tu poznacie dokładne daty!

Pierwszy Dzień Lata 2022 - kiedy jest? Kiedy zaczynają się wakacje? Pierwszy dzień lata astronomicznego i kalendarzowego - czy to ta sama data? Lato astronomiczne na naszej półkuli wypada wtedy, kiedy oś obrotu Ziemi jest maksymalnie wychylona w kierunku Słońca, a biegun północny jest przybliżony do niego bardziej niż południowy. Moment ten nazywamy przesileniem letnim i od niego możemy liczyć astronomiczne lato. Zazwyczaj wypada ono między 21 a 23 czerwca, jednak może się zdarzyć, że lato astronomicznie rozpoczyna się troszeczkę później lub troszeczkę wcześniej - zwłaszcza w roku przestępnym. Koniec lata następuje w momencie równonocy jesiennej, czyli między 22 a 23 września. Lato astronomiczne 2022 rozpoczyna się 21 czerwca. Inaczej jest w przypadku lata kalendarzowego. Data lata kalendarzowego jest stała i niezmienna. Kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca 2022 roku. Ten dzień przypada we wtorek.

Ósmoklasiści zaskoczeni przez Zemstę Fredry. „Było fifty fifty"

Kiedy zaczynają się wakacje?

Początek wakacji wyznacza zakończenie roku szkolnego. W 2022 oficjalne zamknięcie semestru i rozpoczęcie przerwy wakacyjnej będzie miało miejsce w piątek 24 czerwca. Wtedy właśnie rozpoczną się upragnione wakacje! 

QUIZ. Film, książka czy piosenka? Co mówi ci ten tytuł? Zgarnij komplet i zostań omnibusem!

Pytanie 1 z 15
"Gra o tron" to tytuł:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze