Pełnia Księżyca luty 2022. Rogaty Księżyc na niebie mówi nam jaka będzie wiosna! Kiedy i o której oglądać?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pełnia Księżyca luty 2022. Rogaty Księżyc na niebie mówi nam jaka będzie wiosna! Kiedy i o której oglądać?

2022-02-15 9:06

Pełnia Księżyca luty 2022 to niezwykłe widowisko, które ma wiele nazw i zwiastuje niezwykłe rzeczy. Na naszym niebie pojawi się Rogaty Księżyc. Według niektórych mówi nam jaka będzie wiosna! Kiedy i o której oglądać Śnieżny Księżyc? Sprawdźcie już teraz w naszym artykule!

Spis treści

  1. Pełnia Księżyca luty 2022. Kiedy i o której oglądać Śnieżny Księżyc?
  2.  Rogaty Księżyc 2022 na niebie mówi nam jaka będzie wiosna!

Pełnia Księżyca luty 2022. Kiedy i o której oglądać Śnieżny Księżyc?

Kiedy i o której oglądać Śnieżny Księżyc? Pełnia Księżyca w lutym 2022, którą nazywamy Rogatym Księżycem lub Śnieżnym Księżycem wypada w środę, 16 lutego. Na naszym niebie najlepiej widoczny będzie około godziny 17:59. Jeśli dopisze nam pogoda, a niebo będzie bezchmurne to widoczny będzie on gołym okiem z każdego miejsca w Polsce!

Bukowiecki: Dwa lata wracałem do formy. Teraz chcę być kozakiem!

 Rogaty Księżyc 2022 na niebie mówi nam jaka będzie wiosna!

Według niektórych niska temperatura podczas Pełni Rogatego Księżyca oznaczała wiosenne burze. Mieniący się na ziemi śnieg w lutym podczas pełni zwiastował naszym przodkom ładną i łagodną wiosnę. Inną nazwą zjawiska był również Głodny Księżyc. Nazwa ta powstała w Ameryce Południowej, bo luty jest jednym z ostatnich miesięcy zimy. Co za tym idzie, zaczęły kończyć się już zapasy zebrane, by przetrwać zimę.

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?