deszcz

i

Autor: pixabay.com

Ostrzeżenie IMGW: gołoledź i gęsta mgła w dwunastu województwach!

2021-12-29 14:51

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki dla 12 województw.

Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, wschodniej części zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniej i środkowej części mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na tych terenach synoptycy prognozują opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Według prognozy IMGW, w środę rano temperatura na zachodzie kraju wyniesie 2 st. Celsjusza. Z zachodu w stronę centralnej części kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu - podała synoptyk Anna Woźniak.

"W porze południowej na północnym wschodzie prognozujemy opady śniegu, które stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. W centrum natomiast spadnie deszcz ze śniegiem, który przejdzie w deszcz marznący" - prognozuje Anna Woźniak.

Synoptyk IMGW przewiduje, że na zachodzie kraju marznący deszcz będzie przechodzić w deszcz, z kolei wiatr z południowego wschodu będzie się kierował na południe i południowy zachód.

"W południe prognozujemy temperatury od -5 stopni na Suwalszczyźnie do +5 stopni na Dolnym Śląsku. Termometry w centrum wskażą 0 stopni Celsjusza" - wskazała Anna Woźniak.

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?

W środę wieczorem opady marznącego deszczu powinny objąć region Warmii, Mazur i Podlasia. Na zachodzie w porze wieczornej spadnie deszcz. Pojawią się liczne mgły, które będą powodować ograniczenie widoczności do 200 metrów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!