Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Tragiczny bilans pożaru w bloku. Połowa ofiar śmiertelnych to dzieci [WIDEO]

2022-01-10 8:50

O tym, jak tragiczne może być używanie wadliwych urządzeń grzewczych wie każdy. Niestety co roku dochodzi do wielu tragicznych pożarów wywołanych przez właśnie takie urządzenia. Pożar wybuchł w niedzielę w jednym z mieszkań i bardzo szybko rozprzestrzenił się po 19-kondygnacyjnym bloku.

Pożar bloku w Nowym Jorku

Jak donosi PAP pożar wybuch w Nowym Jorku w dzielnicy Bronx. W akcji gaszenia pożaru brało udział ponad 200 strażaków. Dostęp do budynku był utrudniony ze względu na szybko rozprzestrzeniające się płomienie i gęsty dym. Wiele osób, które próbowało uciec z płonącego budynku uległo zaczadzeniu na klatkach schodowych. Najprawdopodobniej szybkie rozprzestrzenienie i zadymienie budynku było spowodowane przez pozostawienie otwartych drzwi do mieszkania, w którym wybuchł pożar. Według informacji przekazanych przez komendanta straży pożarnej w Nowym Jorku co najmniej 63 osoby odniosły obrażenia, 32 trafiły do szpitali w stanie zagrażającym życiu. 19 osób zmarło – 9 ofiar to dzieci, najmłodsze miało 4 lata. W wypadku zauważenia pożaru należy jak najszybciej ewakuować się z mieszkania i powiadomić o niebezpieczeństwie sąsiadów. Nie należy również ignorować alarmów pożarowych, uznając je za testowe, bo chwila zwłoki z ewakuacją może kosztować nas i innych domowników życie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!