covid

i

Autor: Pixaby

Niepokojące słowa WHO na temat nowego wariantu koronawirusa. "Globalne zagrożenie"

2021-11-29 10:34

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła w poniedziałek, że nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron stwarza "bardzo wysokie globalne zagrożenie o potencjalnie poważnych konsekwencjach".

Niepokojące słowa WHO na temat nowego wariantu koronawirusa. "Globalne zagrożenie"

Omikron ma bezprecedensową liczbę mutacji kolców, mogącą potencjalnie wpływać na dalszy rozwój pandemii Covid-19 - zauważa WHO, która w ramach doradztwa technicznego ponowiła apel do państw członkowskich ONZ o "przyspieszenie akcji szczepień w grupach o wysokim priorytecie" i "zapewnienie planów łagodzenia skutków pandemii".

Eksperci WHO dodali, że konieczne są dalsze badania, by ustalić w jakim stopniu Omikron może być w stanie wymykać się działaniu dotychczas dostępnych szczepionek. Nie jest też na razie jasne, jaki poziom odporności na infekcję Omikronem wytwarza organizm, który przebył wcześniejsze zakażenie Covid-19 wywołane innym szczepem koronawirusa - dodano.

WHO poinformowała, że "u osób zaszczepionych przeciw Covid-19 możliwe są przypadki zakażenia, ale najpewniej w niewielkiej i przewidywalnej liczbie".

Ogromny pożarna ul. Jagiellońskiej w Olsztynie
Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?