Najdroższe grzyby świata. Można zbić na nich fortunę. Niektóre rosną w polskich lasach! [GALERIA]

2021-09-07 8:25

Corocznie, późnym latem i jesienią polskie lasy przeżywają prawdziwe oblężenie grzybiarzy. Jedni zbierają grzyby na własny użytek, inni na leśnych zbiorach zarabiają. Ceny, w zależności od gatunków, wahają się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za kilogram. To jednak nic w porównaniu z najdroższymi grzybami świata, których ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Sezon na grzyby trwa w najlepsze. Na spore zbiory możemy liczyć zwłaszcza we wrześniu i październiku. Pod dębami, brzozami czy modrzewiami lubią ukrywać się podgrzybki, koźlarze i borowiki. Za to w sosnowym lesie z pewnością znajdziemy maślaki. Kurki nie są zbyt wymagające i mogą rosnąć dosłownie wszędzie, jednak ich ceny do najniższych nie należą. Kurki są bowiem zaliczane do grona najdroższych grzybów świata. Za kilogram suszonych zapłacimy nawet 1,8 tys. złotych. Dlatego lepiej kupić świeże za około 25-30 zł za kilogram i zasuszyć je w domu.

CZYTAJ TEŻ: TEN ZABÓJCZY GRZYB jest mylony z jadalnym! Lasy Państwowe ostrzegają: "Rokrocznie zbiera śmiertelne żniwo" [ZDJĘCIA]

Które jeszcze gatunki grzybów osiągają najwyższe ceny? Zobacz zestawienie poniżej. By przejść do galerii, kliknij w pierwsze zdjęcie, a następnie kieruj się strzałkami.

Oto najdroższe grzyby świata. Można zbić na nich fortunę

Raport z Anteny 06.09