Na audiencji u papieża pojawił się niespodziewany gość. To... spiderman!

i

Autor: Twitter/Abs news channel Spiderman okazał się znanym młodym działaczem społecznym

Na audiencji u papieża pojawił się niespodziewany gość. To... spiderman!

2021-06-23 15:30

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło podczas środowej audiencji papieża Franciszka w Watykanie. Dziennikarze relacjonujący spotkanie zauważyli w jednym z sektorów siedział mężczyzna przebrany za… spidermana.

O obecności spidermana na audiencji papieża Franciszka poinformowała agencja Reutera. Jak wskazali dziennikarze, mężczyzna przebrany za superbohatera zajął miejsce w loży VIP. Dlaczego? Ponieważ spidermanem okazał się niejaki Matia Villardita. To 27-letni Włoch, działacz społeczny i założyciel grupy „Supereroi in corsia” (wł. Superbohaterowie w szpitalnych salach) która zrzesza młodych wolontariuszy.

- W strojach znanych superbohaterów odwiedzają oni podopiecznych szpitali pediatrycznych, by dodać im otuchy podczas hospitalizacji - relacjonuje agencja Reutera.

Ostatecznie papież Franciszek po zakończeniu audiencji serdecznie przywitał się z mężczyzną przebranym za spidermana i otrzymał od niego maskę suberbohatera.

Raport z anteny 23.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE