MŚ: Mecz Polska - Francja. Kto wygrał mecz 4.12.2022?

Autor: PAP/EPA/Georgi Licovski

2022-12-04 17:46

Na ten mecz czekaliśmy aż 36 lat! Reprezentacja Polski w fazie pucharowej Mistrzostw Świata 2022. Kto wygrał mecz z Francją 4.12.2022? Jak poradziła sobie drużyna Czesława Michniewicza? Czy tym razem kibice mają powód do radości? A może wszystkie nasze szanse już są pogrążone?

Kto wygrał mecz Polska - Francja 4 grudnia 2022? Ten mecz śledziła cała Polska! Po raz pierwszy od 36 lat zagrała spotkanie o ćwierćfinał mundialu. Szanse Polski oceniane były bardzo nisko, zwłaszcza po ostatnim meczu z Argentyną. W niedzielę (4 grudnia) nasza reprezentacja zaskoczyła jednak wielu kibiców. Już od samego początku spotkania Polacy pokazali się z dobrej strony. Ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to najlepszy mecz w wykonaniu naszej reprezentacji. Francuzi z pewnością nie spodziewali się takiego obrotu spraw! O włos od bramki dla Naszych już w 37 minucie! Niestety, wynik 0:0 szybko się zmienił, na korzyść Francji.

1. Polska - Francja 4 grudnia 2022 - WYNIK, BRAMKI, GOLE
  2. MŚ: Mecz Polska - Francja. Kto wygrał mecz 4.12.2022?

Polska - Francja 4 grudnia 2022 - WYNIK, BRAMKI, GOLE

Olivier Giroud, który w 44. minucie zdobył bramkę w meczu z Polską w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata, został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji. Było to 52. trafienie 36-letniego napastnika w barwach "Trójkolorowych", którzy prowadzili do przerwy 1:0.

W niedzielę o historycznym osiągnięciu może mówić również bramkarz Francji Hugo Lloris. W drużynie narodowej zagrał po raz 142., co jest wyrównaniem rekordu Liliana Thurama. Co więcej, wystąpił po raz 17. w meczu mistrzostw świata, czego wcześniej dokonali tylko dwaj jego rodacy - Henry oraz inny bramkarz Fabien Barthez.

Choć wielu, jeszcze przed meczem, spodziewało się wygranej Francji to kibice nad Wisłą wierzyli, że przydarzy się kolejna sensacja i uda się odesłać aktualnych mistrzów świata do domu. Niestety. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla "Trójkolorowych".

W 44. minucie padła pierwsza bramka. Zdobył ją Olivier Giroud. Kolejny celny strzał wykonał Kylian Mbappe w 72. minusie spotkania.

Już w 86 minucie spotkania wiedzieliśmy, że ten mecz niestety nie skończy się dla nas dobrze. Mecz na MŚ Polska - Francja 4 grudnia wygrała reprezentacja Francji. Ostateczny wynik tego spotkania to 3:1 dla Francji. Kylian Mbappe wbił ostatniego gola w 90 minucie spotkania. W doliczonym czasie bramkę strzelił z karnego Robert Lewandowski! Tym samym Polska zdobyła 1 gola.

Jak oceniasz grę Polaków w meczu z Francją?