Minister Kułeba zaadoptował szczeniaczaka z Mariupola! Dołączy do jego pozostałych piesków [WIDEO]

i

Autor: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY/ screen: www.instagram.com/dmytro_kuleba/ Minister Kułeba zaadoptował szczeniaczaka z Mariupola! Dołączy do jego pozostałych piesków [WIDEO]

Minister Kułeba zaadoptował szczeniaczaka z Mariupola! Dołączy do jego pozostałych piesków [WIDEO]

2022-04-14 12:20

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zaadoptował szczeniaka urodzonego w oblężonym przez siły rosyjskie Mariupolu, o czym szef resortu poinformował w środę w nocy w mediach społecznościowych. Piesek wabi się Marik.

"Poznajcie Marika. Wywieziono go wraz z innymi pieskami z Mariupola, gdzie zaginęły osoby opiekujące się matką szczeniąt" - napisał Kułeba na Instagramie. 

Minister dodał, że nie mógł powstrzymać się od podarowania Marikowi "szansy na szczęśliwe, psie życie".

W domu ministra szczeniak dołączył do dwóch innych psów, Gustawa i Bendżiego, które, jak napisał Kułeba, "zyskały nowego przyjaciela".

"Wojna wywołuje cierpienie nie tylko ludzi, ale także zwierząt. A ludzkość powinna zatroszczyć się zarówno o tych pierwszych, jak i o drugich. Przygarnijcie zwierzęta, które zostały same" - zachęca szef ukraińskiej dyplomacji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE