Mariupol: Rosjanie zbombardowali teatr. Z góry dobrze widoczne były napisy dzieci

i

Autor: PAP/VROU / Twitter: Najwyższa Rada Ukrainy

Zbombardowany teatr w Mariupolu. Z góry dobrze widoczne były napisy "dzieci" [FOTO]

2022-03-17 6:36

Dramat w Mariupolu. W środę zbombardowano tam teatr, w którym ukrywało się przed ostrzałem ponad tysiąc cywilów. Na placu w pobliżu zniszczonego Teatru Dramatycznego widnieć miały wielkie napisy "dzieci" po rosyjsku. Zdjęcia satelitarne pokazują, że były one bardzo dobrze widoczne z góry.

Wojska rosyjskie zrzuciły potężną bombę na budynek teatru dramatycznego w Mariupolu, gdzie wielu ludzi ukrywało się przed ostrzałami; ofiar nie można wyciągnąć spod gruzów - poinformowała w środę rada miejska Mariupola.

Rada, której oświadczenie cytuje portal Ukrainska Prawda, podała, że w teatrze ukrywały się setki mieszkańców, w tym osoby z małymi dziećmi.

Atak na teatr skomentował także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu opublikowanym na Facebooku.

"W obleganym Mariupolu, rosyjskie lotnictwo celowo zrzuciło superciężką bombę na teatr dramatyczny w centrum miasta. Ukrywały się tam setki ludzi (...) Budynek jest zniszczony. Liczba ofiar śmiertelnych jest nadal nieznana. Rozrywa mi się serce od tego, co Rosja robi naszym ludziom. Naszemu Mariupolowi, obwodowi donieckiemu" - wyznał Zełenski.

"Nie zapomnimy nikogo, czyje życie zabrali okupanci. Nie wybaczymy ani jednej zabitej duszy. Wieczna pamięć wszystkim ofiarom tego terroru! Wszystkim ofiarom wojny rozpętanej przez państwo rosyjskie" - dodał.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE