Łukasz Fabiański - wiek, dziewczyna, zarobki, Instagram. Co trzeba wiedzieć o naszym bramkarzu na EURO 2021?

i

Autor: twitter.com

Łukasz Fabiański - wiek, dziewczyna, zarobki, Instagram. Co trzeba wiedzieć o naszym bramkarzu na EURO 2021?

2021-06-19 15:26

Łukasz Fabiański – bramkarz w angielskim klubie West Ham United F.C. oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata 2006, 2018 i Mistrzostw Europy 2008, 2016. Goalkeeper na boisku dał się poznać jako ambitny sportowiec, który tak łatwo nie odpuszcza. Jaki jest prywatnie? Co powinniśmy wiedzieć o bramkarzu reprezentacji Polski?

Łukasz Fabiański - wiek, dziewczyna zarobki, Instagram. Co trzeba wiedzieć o naszym reprezentancie na EURO 2021?

Łukasz Fabiański urodził się w Kostrzynie nad Odrą, a wychowywał się w Słubicach skąd pochodzi jego rodzina. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w roku 1999 w juniorskiej drużynie Polonii Słubice. Następnie, w wieku 15 lat dołączył do MSP Szamotuły. Jeśli o kimś można powiedzieć, że chciał być piłkarzem od dziecka – to właśnie o nim. Występował w reprezentacjach Polski różnych kategorii wiekowych, w tym w drużynie młodzieżowej U-21. W grudniu 2005 wystąpił w meczu kadry „B” prowadzonej przez Edwarda Klejndinsta ze Szkocją, a swój debiut w reprezentacji Polski zaliczył w meczu z Arabią Saudyjską rozegranym 28 marca 2006 jako reprezentant nr 793.

Łukasz Fabiański – wiek

Łukasz Fabiański -wiek, dziewczyna, zarobki, instagram - między innymi takie zapytania dotyczące polskiego piłkarza pojawiają się w wyszukiwarce internetowej. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe. Łukasz Fabiański znajduje się wśród piłkarzy reprezentacji Polski. Rozegrał w niej 56 spotkań (stan na dzień 1 czerwca 2021).

Polski bramkarz ma ocenie 36 lat, urodził się 18 kwietnia 1985 roku. Jego znak zodiaku to Baran, a jeżeli chodzi o wzrost piłkarza to Łukasz fabiański ma 190 cm.

Łukasz Fabiański – dziewczyna, instagram

Żoną sportowca jest Anna Fabiańska z domu Grygier. Są małżeństwem od 15 czerwca 2013 roku. Zakochani znają się już od lat szkolnych, pobrali się w Szamotułach – tam gdzie razem chodzili do liceum. Małżeństwo ma synka Jasia, który urodził się w Wigilię 2015 roku. O radosnych wieściach poinformował swoich fanów na Twitterze:

Małżeństwo jest bardzo skromne i nie szuka rozgłosu. Żona Ania nie prowadzi żadnego bloga w przeciwieństwie do innych małżonek naszych reprezentantów.

Łukasz Fabiański – zarobki

Wielu z kibiców, ale i nie tylko interesuje ile zarabia goalkeeper reprezentacji. Ile zarabia Łukasz Fabiański? Polski bramkarz jest jednym z najlepszych zawodników West Ham United. Swoim profesjonalizmem i klasą sportową “Fabian” zapracował sobie na porządną pensję.

Łukasz Fabiański to jeden z najbardziej lubianych przez kibiców piłkarzy reprezentacji Polski. Zawodnik od momentu odejścia w 2007 roku z Legii Warszawa do londyńskiego Arsenalu wykonał znaczny postęp i zapracował na opinię solidnego bramkarza. Mimo że jego przygoda w barwach “Kanonierów” nie była do końca udana, po występach w Swansea na stałe wskoczył do ścisłej czołówki golkiperów Premier League.

Fantastyczna gra w zmierzającej ku spadkowi ekipie “Łabędzi” zagwarantowała Fabiańskiemu ofertę transferu do West Ham, które ma bardzo ambitne plany dołączenia do grona najlepszych drużyn Anglii. Na razie drużyna prezentuje się słabo i znajduje się w dole tabeli, ale jeśli chodzi o warunki finansowe, może konkurować z topowymi zespołami.

Jak się dowiedzieliśmy, tygodniowo Fabiański zarabia około 70 tysięcy euro. W skali miesiąca może zainkasować zatem sumę 300 tysięcy, co rocznie daje pensję na poziomie 3 640 000 euro. Warto dodać, że jest to duży skok finansowy względem wypłaty, jaką gwarantowała mu gra w Arsenalu. Wówczas Fabiański mógł liczyć na “tylko” 45 tysięcy euro.

Reprezentacja Polski przyjechała do Gdańska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE