Lubelskie: Psy pogryzły 10-latka. Ich właściciel był pijany

2021-05-06 16:40 STAN PAP.
Lubelskie: Psy pogryzły 10-latka. Ich właściciel był pijany
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Lubelskie: Psy pogryzły 10-latka. Ich właściciel był pijany

Dwa agresywne psy pogryzły 10-latka. Chłopiec trafił do szpitala. Kiedy doszło do tragedii, właściciel zwierząt był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna właśnie został zatrzymany.

Chłopiec we wtorkowe popołudnie przechodził obok nieogrodzonej posesji na terenie gminy Biała Podlaska, gdy wybiegły z niej dwa agresywne psy. Zwierzęta zaatakowały i pogryzły dziecko. Chłopiec odwieziony został do szpitala. - Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedziała rzeczniczka policji w Białej Podlaskiej komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Z relacji 40-letniego właściciela psów wynikało, że gdy usłyszał hałas, natychmiast zareagował i odciągnął zwierzęta od chłopca. Mężczyzna twierdził, że psy zamknięte były w kojcu urządzonym dla nich na posesji, ale uciekły z niego.

Według wstępnych ustaleń policji psy nie były trzymane we właściwy sposób. Relacje świadków wskazują, że zwierzęta były agresywne i często przebywały poza kojcem. Właściciel psów w czasie ataku był nietrzeźwy, miał 0,8 promila alkoholu organizmie.

Policja zatrzymała właściciela psów. Prokurator postawił mu zarzut narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zastosował wobec mężczyzny dozór policji.

Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym również warunki życia zwierząt. O ataku psów powiadomiony został inspektorat weterynarii, a także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Ustalono, że psy były szczepione przeciwko wściekliźnie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Najnowsze