Loteria szczepionkowa: W Stanach rozdali milion dolarów, a w Polsce?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Loteria szczepionkowa: W Stanach rozdali milion dolarów, a w Polsce?

Loteria szczepionkowa: W Stanach rozdają milion dolarów, a w Polsce? Mamy komentarz ministerstwa!

2021-05-18 20:31

Milion dolarów do rozdania - to pomysł niektórych polityków na zachęcenie mieszkańców do szczepień przeciw Covid-19. W stanie Ohio w USA ruszyła nietypowa loteria. Czy na podobne rozwiązanie zdecyduje się Polska? Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia!

Loteria szczepionkowa w Stanach Zjednoczonych. W Ohio odbędzie się pięć specjalnych losowań, w których dorośli powalczą o milion dolarów, a dzieci o stypendium na uczelni. Co zrobić, żeby wziąć udział w loterii? W loterii może wziąć udział każdy, kto przyjął co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 i zarejestrował się za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie.

Czytaj także: Do kiedy praca zdalna w urzędach? Sprawdźcie, kiedy zostaną otwarte

W stanach milion dolarów, a w Polsce...? Czy będzie loteria szczepionkowa?

Kiedy tylko w Polsce pojawiła się możliwość szczepień, pojawiły się też propozycje programów zachęcających do szczepień. Pod uwagę brano m.in. darmowe bilety na przejazdy komunikacją miejską czy zniżki do teatru. Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia czy w Polsce także planowane jest wprowadzenie loterii dla osób zaszczepionych. Otrzymaliśmy jednoznaczną odpowiedź.

- W imieniu rzecznika prasowego informuję, że Ministerstwo Zdrowia nie rozważa tego typu działań - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Ministerstwo Zdrowia dla Radia ESKA. Jednocześnie biuro prasowe zaznaczyło, że w połowie miesiąca ruszyła kolejna kampania zachęcająca Polaków do szczepień.

Centrum Informacyjne Rządu nie odpowiedziało na naszą wiadomość.

Czytaj także: "Polski certyfikat szczepionkowy" nieważny za granicą? Planując urlop możesz mieć problem

QUIZ. Co wydarzyło się wcześniej? Niby 50 proc. szansy w każdym pytaniu, ale łatwo nie będzie

Pytanie 1 z 10
Co wydarzyło się wcześniej?

Podobne zapytania rozesłaliśmy także do większych polskich miast, m.in. do Warszawy czy Krakowa. - Warszawa nie planuje podobnej loterii w ramach akcji szczepień przeciw COVID-19. Miasto uruchomiło cztery punkty szczepień powszechnych, które dołączyły do ponad 60 miejskich przychodni, gdzie również mogą szczepić się mieszkańcy. Warszawa wspiera akcję szczepień przeciw COVID-19, bo w ten sposób chronimy siebie oraz naszych bliskich, a obecnie jest to również jedyna szansa na powrót do normalności - informuje Marzena Wojewódzka z warszawskiego biura marketingu.

Czytaj także: Punkty szczepień powszechnych czynne od 14.05. Zobacz, jak wyglądają! [ZDJĘCIA, ADRESY]

- Trzeba pamiętać, że proces szczepień w Polsce nie jest koordynowany przez samorządy, które współpracują co prawda z wojewodami, ale nie mają wpływu, np. na liczbę dostarczanych im szczepionek, tym samym szybkość szczepienia mieszkańców. W tej chwili prowadzenie loterii i czy przyznawanie nagród za szczepienie nie jest rozważane - informuje Monika Chylaszek, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Krakowa.

Ile osób w Polsce jest zaszczepionych?

Na stronie gov.pl możemy znaleźć wszystkie niezbędne dane dotyczące szczepień w Polsce, m.in. liczbę wykonanych szczepień, liczbę dostarczonych do Polski dawek czy liczbę niepożądanych odczynów. Według danych na wtorek 18 maja, w Polsce zaszczepiono już 16 043 547 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Przestój w szczepieniach. Zabrakło szczepionek w Warszawie