zakupy

i

Autor: Unsplash Zdjęcie ilustrujące

Limity na podstawowe produkty. Rosjanie panicznie ruszyli na zakupy

2022-03-08 9:26

Coraz więcej sklepów wprowadza limity na podstawowe produkty. Ograniczenia zakupowe w rosyjskich marketach dotyczą takich produktów jak płatki zbożowe, herbata, kawa, cukier, mąka czy chociażby przyprawy. Sklepy chcą powstrzymać klientów od dużych zakupów, a to spowodowane jest sankcjami zachodu, jakie zostały nałożone na Rosję.

Limity na podstawowe produkty w rosyjskich sklepach spowodowały, że Rosjanie w panice ruszyli na zakupy. Ostatnim sklepem, który wprowadził ograniczenia to sieć Lenta, jedno z największych przedsiębiorstw w Rosji. Lenta tłumaczy się, że nałożenie pewnych ograniczeń jest chęcią powstrzymania klientów od robienia dużych zakupów. - Ten wymuszony środek ma na celu zmniejszenie ryzyka sztucznego odpływu towarów z półek z powodu zakupu dużych ilości produktów w sklepie w celu dalszej odsprzedaży po zawyżonych cenach - tłumaczy detalista. Jak podają „Wiadomości Handlowe” Lenta podkreśla, że w sklepach jej sieci "coraz częściej zdarzają się przypadki, gdy odwiedzający kupują wyraźnie zawyżoną ilość towarów, które następnie sprzedawane są innymi kanałami po cenach znacznie wyższych niż ceny sklepu. Jednocześnie klienci sieci mogą odczuwać chwilowy brak potrzebnych im produktów".

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjska ofensywa SPOWOLNIŁA! Komunikat ukraińskiego sztabu

Limity na podstawowe produkty

Limity w sklepie Lenta dotyczą podstawowych produktów. To między innymi płatki zbożowe, herbata, kawa, cukier, mąka, produkty instant, przyprawy, sosy, konserwy mięsne i rybne, oleje. Ograniczenia dotyczą także kosmetyków, proszków do prania, papieru toaletowego, chemii gospodarczej, czy nawet produktów dla dzieci oraz pieluch.

Lenta to największa sieć hipermarketów w Rosji. To także trzecia sieć detaliczna w kraju. Łączna liczba obiektów działających na terenie kraju to 250 hipermarketów w 88 miastach i 138 supermarketów między innymi w Moskwie, czy w Sankt Petersburgu.

Czy warto pomagać? (Ukraina)