Dawid Kubacki, Marta Kubacka

i

Autor: Instagram/Marta Kubacka Dawid Kubacki z żoną, Martą Kubacką

Lawina wsparcia dla Dawida Kubackiego i jego żony. "Jesteśmy z Dawidem"

2023-03-20 20:18

Wiadomość o zdrowotnych kłopotach żony Dawida Kubackiego i jego nagłym wyjeździe z Norwegii odbiła się szerokim echem nie tylko w świecie sportu. W mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo wpisów wspierających polskiego skoczka i jego żonę, Martę, która walczy o życie w szpitalu.

Dawid Kubacki zamieścił w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym wyjaśnił, dlaczego zrezygnował z udziału w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

- Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – napisał Dawid Kubacki.

Wiadomość o zdrowotnych kłopotach żony Dawida Kubackiego odbiła się szerokim echem w świecie sportu. Szef norweskich skoków Clas Brede Brathen powiedział agencji NTB: „z ręką na sercu mogę tylko powiedzieć, że w naszym środowisku wszyscy jesteśmy zjednoczeni i przejęliśmy się tą sytuacją. Trzymamy się razem pomimo granic, narodowości i pomimo wszystkiego, dlatego teraz jesteśmy z Dawidem”.

Zwycięzca Pucharu Świata w punktacji generalnej i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud najpierw wpisał się na profilu Kubackiego w mediach społecznościowych, a później wyjaśnił swoje zaniepokojenie mediom.

O tym, że Dawid wycofał się dowiedziałem się 15 minut przed kwalifikacjami w niedzielę. Nic nie rozumiałem jednak czułem, że dzieje się coś bardzo poważnego i są wyższe powody, aby opuścić tak szybko Norwegię. Dopiero jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze” - powiedział NTB.

Dziennik „Verdens Gang” podkreślił, że Kubacki jest jednym z najbardziej znanych skoczków narciarskich i jego nagłe wycofanie musiało mieć poważny, pozasportowy powód.

„Wiadomość o nagłym wycofaniu się Kubackiego, a później o poważnym stanie jego żony uderzyła nas jak bomba” - skomentował „Dagbladet”.

Dawida Kubackiego i jego żonę wspierają nie tylko sportowcy. Wpis w mediach społecznościowych zamieścił prezydent Andrzej Duda.

- W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem! - napisał prezydent.

Ciepłe słowa kierują w stronę Kubackich także dziennikarze. 

- Dużo zdrowia. Żeby było dobrze! – napisała Anita Werner.

- Dawid, z całego serca wierzę, że wszystko będzie dobrze! Wszyscy myślami jesteśmy przy Was - zapewnił Krzysztof Skórzyński. 

Mocne wsparcie płynie także ze strony kibiców. 

- "W takich chwilach skoki narciarskie nie mają żadnego znaczenia. Dużo, dużo zdrowia dla małżonki. Musi być dobrze!", "Koniec sezonu dla Dawida Kubackiego. Jego żoną Marta trafiła do szpitala z powodu problemów kardiologicznych. Jej stan jest poważny. Zrozumiała decyzja. Oby wszystko skończyło się dobrze!" - piszą kibice. 

Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE