Dawid Kubacki

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Andrzej Duda umieścił poruszający wpis

2023-03-20 20:20

Dawid Kubacki, mimo wielu sukcesów w obecnym sezonie, musiał zrezygnować z dalszych startów. Powodem okazał się zły stan zdrowia jego żony, która obecnie walczy o życie w szpitalu. Najlepsze życzenia dla skoczka i jego najbliższych przekazał już prezydent Andrzej Duda.

Dawid Kubacki rezygnuje ze startów, by zatroszczyć się o chorą żonę

- Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze - przekazał 20 marca Dawid Kubacki.

W stronę polskiego skoczka narciarskiego oraz jego rodziny szybko zaczęły spływać życzenia oraz słowa wsparcia. Dołączył do nich również prezydent Andrzej Duda, który zabrał głos za pośrednictwem Twittera.

Czytaj również: W stolicy upamiętniono oryginalne znaki Polski Walczącej. "Jedyne ocalałe w pierwotnym miejscu"

Andrzej Duda zwrócił się do Dawida Kubackiego

W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem! - napisał prezydent.

Wpis bardzo szybko zdobył duży rozgłos. Część internautów skorzystała z okazji i również pozostawiła pod nim wyrazy wsparcia dla Dawida Kubackiego oraz jego najbliższych.

Zobacz, jak wyglądało odsłonięcie tablic upamiętniających oryginalne znaki Polski Walczącej:

Dawid Kubacki o zakończonym sezonie olimpijskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE