Robin

i

Autor: Pixabay.com

Komiksowy coming out! W najnowszym Batmanie poznajemy PRAWDĘ o Robinie! Zobaczcie, kto zaprosił go na randkę

2021-08-11 13:16

Część fanów podejrzewała to już od dłuższego czasu! W najnowszym numerze przygód, autorzy Batmana ujawnili prawdę o orientacji Robina - pomocnika mrocznego rycerza z Gotham. Bohater przyjął nawet zaproszenie na randkę! To kolejna komiksowa postać, reprezentująca społeczność LGBT+. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Część fanów mogła powiedzieć: wreszcie! Ich podejrzenia wreszcie oficjalnie się spełniły. Komiksowy Robin jest biseksulany. O tym, że pomocnik Batmana jest przedstawicielem społeczności LGBT+, mogliśmy dowiedzieć się w najnowszym odcinku serii Batman: Urban Legends.

O sprawie informuje portal TMZ:

Robin przeżył moment olśnienia, podczas walki ramię w ramię z postacią o nazwisku Bernard Dowd. Następnie - już jako Tim Drake - odwiedza Bernarda:

- Naprawdę cieszę się, że wróciłeś do domu. Dużo myślałem o tamtej nocy. Ja... nie wiem, co to dla mnie znaczyło. Jeszcze nie. Ale chciałbym to rozgryźć.

Bernard odpowiada

- Tak myślałem. Timie Drake… chcesz iść ze mną na randkę?

Robin mówi "tak" i na tym ten odcinek się kończy.

Coming-out Robina wywołał entuzjazm wśród fanów, wśród których od dawna krążyła opinia, że Robin jest gejem. I to mimo tego, że wcześniej twórcy pokazywali go randkującego z kobietami.

Nie jest to pierwszy komiksowy bohater należący do społeczności LGBT+. W marcu, wydawnictwo Marvel przedstawiło nowego Kapitana Amerykę, który również jest gejem. W "cywilu" to młody adwokat, Aaron Fisher. Pojawić ma się w miniserii "United States of Captain America".

- Aaron inspiruje się bohaterami społeczności queer: aktywistami, liderami i zwykłymi ludźmi dążącymi do lepszego życia - powiedział magazynowi Entertainment Weekly autor komiksu, Aaron Trujillo.

Kolejne zatrzymania w Lubinie