Mama skasowała nastoletniej  influencerce konto na TikToku. Stwierdziła, że to niezdrowe

i

Autor: pixabay.com Tik Tok

Mama skasowała nastoletniej influencerce konto na Tik Toku. Stwierdziła, że to niezdrowe

2021-08-11 12:53

Niektórzy rodzice wspierają swoje niepełnoletnie dzieci w budowaniu bazy followersów w mediach społecznościowych. Zupełnie inaczej było w przypadku nastolatki z Brazylii, która miała prawie 2 miliony obserwatorów. Mama, w trosce o zdrowie córki, skasowała jej konta na na Tik Toku i Instagramie.

Cenna lekcja życia kosztowała 14 - letnią Valentinę z Brazylii utratą ponad 1,7 mln fanów, ale zdaniem mamy zdrowie psychiczne jej dziecka jest najcenniejsze. Mama, lekarka Fernanda Rocha Kanner, w rozmowie z brazylijskim programem TV "Fantastico" tłumaczy, że to decyzja dla dobra córki.

- To niezdrowe, by oceniać się na podstawie opinii z internetu - podkreśliła Kanner w programie. - Odnalezienie samej siebie w wieku 14 lat jest wystarczająco trudne, a opinie 2 milionów osób, które myślą, że cię znają, są po prostu groźne. Można łatwo się w tym zatracić.

Podkreśliła również, co jest dosyć zabawne, że ""nie chce, by jej córka reklamowała jakąś łatwopalną odzież z poliestru produkowaną w Chinach, czy tańczyła jak jakiś tresowany pawian", bo tego oczekują jej fani. I, że bardzo smutne jest to, że w dzisiejszych czasach zdaniem wielu osób na tym właśnie polega sława. 

Tik Tok -  od jakiego wieku można prowadzić profil? 

Jak czytamy w regulaminie aplikacji Tik Tok, wiek, od którego można korzystać z platformy to minimum 13 lat i więcej. Korzystając z aplikacji użytkownik potwierdza, że jego wiek odpowiada tym warunkom. W przypadku stwierdzenia, że użytkownik ma poniżej 13 lat, jego konto zostanie zamknięte. 

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy