Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Chcą zrobić z Marsa drugą Ziemię? Pomysł naukowców jest kontrowersyjny!

2022-05-31 11:44

Plany o kolonizacji Marsa ma zarówno NASA, jak i prywatne firmy. Naukowcy nie chcą bowiem otworzyć koloni pod kopułą, ich dalekosiężne plany to terraformacja tej planety, czyli przystosowanie Marsa do tego, by ludzie mogli na nim w miarę normalnie żyć. Jaki plan na przemianę tej planety w drugą Ziemię mają naukowcy? Zapraszamy do artykułu.

Czy Mars może stać się drugą Ziemią?

Kolonizacja i terraformacja Marsa jest zagadnieniem często poruszanym przez naukowców, którym marzy się podbój kosmosu. Stworzenie na Marsie idealnych warunków do życia dla ludzi i przemiana tej planety w drugą Ziemię nie będzie prostym zadaniem i jak twierdzą naukowcy może potrwać setki, lub nawet tysiące lat. Właśnie z tego powodu już teraz naukowcy chcą rozpocząć działania, by jak najszybciej przystosować Marsa życia na nim organizmów biologicznych.

To niewątpliwe karkołomne zadanie byłoby olbrzymim krokiem w historii ludzkości oraz początkiem ekspansji w przestrzeni kosmicznej. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na realizację tego celu.Elon Musk już od kilku lat snuje plany na przemianę Marsa w drugą Ziemię. Ekscentryczny milioner nie ukrywa, że chciałby jak najszybciej skolonizować czerwona planetę. Jego celem jest stworzenie pierwszej kolonii na Marsie. Musk chce tego dokonać za pomocą najpotężniejszego w historii ludzkości systemu transportowi kosmicznego o nazwie Starship, który jest tworzony przez firmę SpaceX. Ale budowa kolonii to nie wszystko.

Naukowcy nadal nie wiedzą jak doszło do tego, że Mars z życiodajnej planety, podobnej do Ziemi, stał się jałową pustynią, na której panują ekstremalne warunki środowiskowe. Najprawdopodobniej odpowiedzialne za to są niezbadane dotąd procesy zachodzące w jądrze planety. Zdaniem naukowców to właśnie one doprowadziły do zaniku pola geomagnetycznego i zjałowienia planety.

Naukowcy planują stworzenie sztucznej magnetosfery wokół Marsa. Utworzenie sztucznego pierścienia naładowanych cząstek wzdłuż orbity Fobosa (największego księżyca Marsa). Powstanie plazmowego torusa wzdłuż orbity Fobosa powinno chronić nie tylko sam księżyc, ale również Marsa. Sztuczna magnetosfera chroniąca planetę powinna zacząć zmieniać Czerwoną Planetę w drugą Ziemię.

Nie jest tajemnicą, że jedną z opcji na stworzenie takiego pierścienia byłby olbrzymi wyrzut materii wywołany przez uderzenie jądrowe w powierzchnię Fobosa. Zbombardowanie księżyca Marsa pociskami jądrowymi to pomysł, z którym zgadza się Elon Musk. Odpowiednio mocne bombardowanie jądrowe powierzchni marsjańskiego księżyca powinno zjonizować materię i sprawić, że Mars zyska pole magnetyczne. Naukowcy uważają, że takie działanie mogłoby zagęścić atmosferę na czerwonej planecie, a ludzie będą mogli zrobić z Marsa w drugą Ziemię. Chociaż kolonizacja innych planet wydaje się wspaniałym pomysłem to może lepiej zatroszczyć się o Ziemię, by nie musieć szukać drugiego domu, zwłaszcza że póki co o pierwszy nie umiemy zadbać.

FANTAZJE PUTINA! To one WYWOŁAŁY WOJNĘ! Ekspert o TEORIACH SPISKOWYCH