Kilkaset wstrząsów na Wyspach Kanaryjskich. Najwięcej na wyspie Palma

2021-09-14 17:03
Kilkaset wstrząsów na Wyspach Kanaryjskich. Najwięcej na wyspie Palma
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne/ Google Maps, zrzut ekranu Kilkaset wstrząsów na Wyspach Kanaryjskich. Najwięcej na wyspie Palma

Kilkaset wstrząsów sejsmicznych na Wyspach Kanaryjskich. Jak ogłosił we wtorkowym komunikacie Hiszpański Instytut Geograficzny, najwięcej wstrząsów wystąpiło na wyspie Palma. Czy są ranni?

Kilkaset wstrząsów sejsmicznych dochodzących do magnitudy 4 zanotowano w ciągu ostatniej doby w rejonie Wysp Kanaryjskich. Jak ogłosił we wtorkowym komunikacie Hiszpański Instytut Geograficzny, najwięcej wstrząsów wystąpiło na wyspie Palma.

Czytaj także: STARLINK NAD POLSKĄ wrzesień 2021 - kiedy obserwować przelot satelitów SpaceX?

Władze IGN podały, że najsilniejsze wstrząsy wystąpiły w gminie El Paso, usytuowanej na wyspie Palma. Dotychczas nie potwierdzono tam żadnych ofiar, ani zniszczeń.

Eksperci z Kanaryjskiego Instytutu Wulkanologii (Involcan) wskazują, że na archipelagu w ostatnich dniach notowano niewielkie, choć liczne wstrząsy. Przypuszczają, że ruchy ziemi mają związek ze zwiększeniem aktywności wulkanu Cumbre Vieja. W jego rejonie od soboty zanotowano ponad 400 wstrząsów.

W obecnym roku zaobserwowano znaczący wzrost aktywności sejsmicznej również w regionie Andaluzji, na południu Hiszpanii. Tylko w styczniu i sierpniu zanotowano w okolicach miast Grenada i Malaga tysiące wstrząsów. Najsilniejsze przekroczyły magnitudę 4.

Wstrząsy powtórzyły się w tym regionie Hiszpanii 28 sierpnia. W ciągu zaledwie kilku godzin ziemia zadrżała w południowej części Andaluzji ponad 50 razy. Najsilniejszy wstrząs miał magnitudę ponad 4,9.

Raport z Anteny 14.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze