Kilka lat temu grali na ulicy, wczoraj wygrali Konkurs Piosenki Eurowizji

2021-05-23 8:54
Kilka lat temu grali na ulicy, teraz świętują zwycięstwo na Eurowizji
Autor: EBU/THOMAS HANSES

Kilka lat temu grali na ulicy, wczoraj wygrali Konkurs Piosenki Eurowizji. Włoski zespół Maneskin miał najlepszą propozycje muzyczną na tegoroczny europejski konkurs piosenki – tak zadecydowała Europa. Jak podaje PAP Maneskin jeszcze kilka lat temu grywał na rzymskiej ulicy Via del Corso, a teraz może świętować spory sukces.

Kilka lat temu grali na ulicy, teraz świętują zwycięstwo na Eurowizji – to o zespole Maneskin, który przygotował na tegoroczną Eurowizję najlepsza piosenkę, wygrywając 65. edycję Eurowizji. Włosi po raz trzeci odnieśli triumf, a ostatni miał miejsce 31 lat temu, gdy zwyciężył Toto Cutugno. W 1990 roku wygrał on piosenką „Insieme: 1992” (Razem: 1992) o europejskiej jedności. Data w jej tytule przywoływała rok podpisania Traktatu o Unii Europejskiej. Wcześniej, w 1964 roku pierwsze miejsce zajęła Gigliola Cinquetti mając 16 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Noc spadających gwiazd 23/24.05 - o której oglądać meteory z roju Camelopardalidów?

Kilka lat temu grali na ulicy, teraz… są na „dachu Europy”

Jak podaje PAP włoski dziennik "La Repubblica" podkreśla, że Maneskin są na "dachu Europy".

- Wygrali jak najbardziej zasłużenie. To oni są nowym pokoleniem UE, uosabiają go swoją energią, swoją wolnością, pasją - pododaje rzymska gazeta. Odnotowuje, że na zakończenie po ogłoszeniu werdyktu zespół zaśpiewał piosenkę "Zitti e buoni" w wersji nieocenzurowanej, z przekleństwami, które wcześniej usunięto zgodnie z regulaminem.

"Europa głosowała na czworo młodych rzymian, na ich muzykę, ich energię i ich siłę. To ogromna satysfakcja, to nowa Italia, Italia młoda, elektryczna i rockowa. Nie można nie być zadowolonym widząc grupę dwudziestolatków, którzy zaczęli od gry na ulicy, na Via del Corso , a w ciągu kilku miesięcy odnieśli triumf w San Remo i w Rotterdamie" - zaznacza dziennik.

Włochy zorganizują 66. edycję Eurowizji, gdzie?

Włochy, jako laureat tegorocznej edycji Eurowizji zorganizują konkurs w przyszłym roku. Jak podaje PAP: z wypowiedzi przedstawiciela dyrekcji RAI odbędzie się on w Turynie - zaznacza "La Stampa". Taka deklaracja padła jeszcze przed finałem, gdy już wtedy uważano Włochów za faworytów.

Eurowizja 2021. Z nimi konkurował Rafał Brzozowski! Skrót występów podczas II półfinału
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze