Kiedy jest Dzień Kota 2023? Jak go obchodzić?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy jest Dzień Kota 2023? Jak go obchodzić?

2023-02-07 12:55

Kochamy koty! Bo jak ich nie kochać? Są słodkie i mają puszyste futro, a ponadto to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowy. Właściciele kotów cenią ich niezależność, jak również fakt, że potrafią świetnie się bawić i są doskonałymi łowcami. Pierwsze koty zostały udomowione ok. 10 tys. lat temu, gdy w Mezopotamii zaczęły powstawać pierwsze w dziejach ludzkości osady rolnicze. Już niebawem obchodzić będziemy ich wielkie święto! Kiedy jest Dzień Kota 2023?

Spis treści

  1. Kiedy jest Dzień Kota 2023?
  2. Jak obchodzić Dzień Kota?

Wiele wieków temu koty okazały się niezwykle  pożyteczne jako zwierzęta zwalczające gryzonie, dobierające się do magazynowanego przez rolników zboża. Obecnie trzymamy je w domach nie dlatego, że potrafią skutecznie pozbywać się nieproszonych gości, lecz są... puchate i mruczą. Posiadanie kota wpływa na nas kojąco i uspokajająco, co dowiedziono i już wiele lat temu. Nic więc dziwnego, że zwierzaki te otrzymały własne święto!

Kiedy jest Dzień Kota 2023?

Dzień Kota obchodzimy na całym świecie 17 lutego. W 2023 roku przypada on w piątek i jest dniem po Tłustym Czwartku. Święto Międzynarodowego Dnia Kota, ustanowiono po raz pierwszy we Włoszech dokładnie 17 lutego 1990 roku. W Polsce obchodzony jest od 2006 roku. Z tej okazji znajdziemy w sklepach liczne promocje dla naszych zwierzaków, świętują też kocie kawiarnie i oczywiście schroniska, które zachęcają do adopcji.

Groby ofiar wypadku porsche na ekspresowej „ósemce”

Jak obchodzić Dzień Kota?

Dzień Kota każdy może świętować po swojemu. Niektórzy publikują fotografie pupili w mediach społecznościowych. Inni chętnie obdarowują czworonoga drobnym prezentem. Możemy też poczytać książki w których koty są głównymi bohaterami. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się seria Wojownicy - Erin Hunter, która opowiada o losach dzikich kocich klanów.

QUIZ. "Zjedz mięso, zostaw......" Dokończ powiedzonka

Pytanie 1 z 13
Nie siadaj na rogu stołu, bo zostaniesz ...