Toko-san

i

Autor: Fot. screen YouTube 動物になりたい(I want to be an animal) https://www.youtube.com/channel/UCv8rTa66XHBWNBkV5DCgoYw / https://www.facebook.com/zeppetJP/ Toko-san

Japończyk postanowił zostać psem - zapłacił za to ogromne pieniądze

2022-06-03 15:14

Na pierwszy rzut oka - zwykły owczarek collie. Dopiero po chwili orientujemy się, że w rzeczywistości jest to człowiek! Pewien mieszkaniec Japonii za spełnienie swojego marzenia o byciu psem zapłacił gigantyczną kwotę! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Czy można kochać psy do tego stopnia, by samemu stać się psem? Najwyraźniej tak! Potwierdza to historia Japończyka, który zapragnął przemienić się w długowłosego owczarka szkockiego. Toko-san, bo tak nazywa się mężczyzna, zdecydował się na tę rasę z uwagi na jej rozmiary - jako osoba średniego wzrostu, zwyczajnie nie mógłby udawać mniejszego psa. Zadanie przygotowania realistycznego kostiumu zlecił firmie Zeppet, która tworzy stroje na potrzeby programów telewizyjnych i reklam. Praca trwała 40 dni, ale ostateczny efekt jest oszałamiający - na zdjęciach i nagraniach udostępnionych w sieci Toko-san wygląda jak prawdziwy Collie! Powalająca jest również cena kostiumu. O tym w dalszej części artykułu.

Malutka sarenka zgubiła mamusię

Kostium za dwa miliony jenów

Tako-San swoje życie pod postacią psa dokumentuje na nagraniach. Na jego kanale o nazwie "Chcę być zwierzęciem" znajdziemy filmiki, na których radośnie tarza się po podłodze, podnosi łapę i biega za piłeczką. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że to prawdziwy collie.

Spełnienie marzenia nie było jednak tanie. Tako-San zapłacił za kostium 2 000 000 jenów. Po dzisiejszym kursie to około 66 000 zł.