Jak się poddać i trafić do niewoli? Gigantyczne zainteresowanie Rosjan ukraińską infolinią

i

Autor: EPA/ARKADY BUDNITSKY Jak się poddać i trafić do niewoli? Gigantyczne zainteresowanie Rosjan ukraińską infolinią

Jak się poddać i trafić do niewoli? Gigantyczne zainteresowanie Rosjan ukraińską infolinią

2022-09-27 10:07

Gigantyczne zainteresowanie infolinią utworzoną przez Ukrainę. Dzwoniąc pod wyznaczony numer można dowiedzieć się w jaki sposób się poddać i trafić do ukraińskiej niewoli. Jak podkreśla przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego, w ostatnim czasie o poradę prosi gigantyczna liczba Rosjan, nawet jeszcze nie zmobilizowanych na wojnę.

Mobilizacja w Rosji: Żołnierze chcą się poddać

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Andrij Jusow powiedział w poniedziałek, że na uruchomioną przez jego kraj infolinię z poradami, jak się poddać i trafić do niewoli ukraińskiej, dzwoni wielu Rosjan, nawet jeszcze niezmobilizowanych na wojnę.

Liczba dzwoniących na infolinię o nazwie "Chcę żyć" znacznie wzrosła w związku z ogłoszoną przez Rosję mobilizacją na wojnę. Zwracają się tam ludzie, którzy otrzymali wezwanie do armii, ale także ci, którzy go jeszcze nie dostali. "Dzwonią (i pytają): "co powinienem zrobić, jeśli mnie zmobilizują, by się prawidłowo poddać?" - mówił Jusow.

Przedstawiciel HUR, którego cytuje portal Hromadske, powiedział, że w ostatnim czasie na infolinię dzwoni wielu mieszkańców anektowanego Krymu.

Czytaj także: Mobilizacja w Rosji: Szef komisji poborowej zastrzelony? [WIDEO]

Jusow wyraził przekonanie, że mobilizacja w Rosji odbędzie się w kilku etapach, więc nawet jeśli ktoś nie otrzymał wezwania do armii, to może je dostać później. "Część świeżo zmobilizowanych z niewielkim przygotowaniem faktycznie wysyłana jest od razu na front. Inna część będzie pozostawiona, w celu utworzenia nowych oddziałów" - powiedział Jusow. 

Radosław Sikorski: Nie jesteśmy bez winy w relacjach z Ukrainą

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Minimalna szansa na komplet

Pytanie 1 z 10
Jakiej narodowości był pisarz Karol May?