Islandia znosi restrykcje związane z Covid-19! Czego potrzebujemy lecąc do kraju?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Islandia znosi restrykcje związane z Covid-19! Czy możemy odwiedzić ją w wakacje?

2021-06-25 16:46

Od soboty Islandia zniesie wszystkie restrykcje związane z Covid-19 - poinformowała minister zdrowia Svandis Svavarsdottir w piątek. Zasłanianie nosa i ust maską, zachowywanie bezpiecznego dystansu pomiędzy ludźmi, czy limity w barach, restauracjach, na wydarzeniach i w instytucjach zostaną zniesione. "Przywracamy społeczeństwo, do którego byliśmy przyzwyczajeni i za którym tęskniliśmy" - powiedziała minister zdrowia.

Decyzja została podjęta na skutek udanej akcji szczepionkowej. Rząd informuje, że 87 proc. Islandczyków otrzymało co najmniej pierwszą dawkę szczepionki.

Według agencji Reutera, wraz z decyzją Islandia stanie się pierwszym krajem w Europie, który zdecyduje się na taki krok.

360-tysięczna Islandia utrzymuje w ostatnich dwóch tygodniach poziom zachorowań 1,6 osoby na 100 tys. mieszkańców. Od początku pandemii na wyspie wykryto 6637 przypadków zakażeń koronawirusem oraz zanotowano 30 zgonów.

Przybywając na Islandię, wciąż trzeba będzie okazać zielony unijny certyfikat. Osoby posiadające taki dokument będą zwolnione z okazywania negatywnego wyniku PCR od 1 lipca.

Wywiadówka: Mery Spolsky