IMGW: pogoda oszaleje! Nad Polskę nadciąga burzowy armagedon!

2022-06-12 19:52
IMGW: pogoda oszaleje! Nad Polskę nadciąga burzowy armagedon!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pogoda na początku tygodnia oszaleje! W poniedziałek 13 czerwca spodziewane są gwałtowne burze z porywami wiatru dochodzącymi nawet do 110 km/h - poinformowała synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Grażyna Dąbrowska. Dla części regionów IMGW-PIB przewiduje wydanie ostrzeżeń drugiego stopnia!

IMGW: pogoda oszaleje! Nad Polskę nadciąga burzowy armagedon! Jak przekazała PAP synoptyk, w poniedziałek do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Różnica temperatur między Świnoujściem a Przemyślem wyniesie 10 stopni Celsjusza.

"W poniedziałek na południowo-wschodniej części kraju spodziewamy się frontu falującego, który generować będzie bardzo silne burze. Przelotne opady deszczu możliwe są niemal w całym kraju. W środkowej części Polski będą to już burze, na które prawdopodobnie zostaną wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Dodała, że najpoważniejsza sytuacja będzie na południowym wschodzie i południu kraju, gdzie mówimy o burzach z gradem, w czasie których lokalnie może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy. Dodatkowo, szczególnie w rejonie Małopolski i Górnego Śląska, możliwy jest wiatr dochodzący w porywach do 110 km/h - wskazała synoptyk.

Najniższe temperatury maksymalne prognozowane są na Wybrzeżu, gdzie spodziewane jest 17 stopni C. i 20 stopni C. na północnym zachodzie. Im dalej na południowy wschód, tym będzie cieplej. Najwyższe wskazania termometrów zapowiadane są na południowym wschodzie - do 27 stopni C.

Quiz o Polsce - sprawdź ile wiesz o swoim kraju

Pytanie 1 z 11
Godło Polski to...
Balboa zmiażdżył weterana UFC i zdobył pas GROMDY

Jesteś alergikiem? Sprawdź, co obecnie uczula najmocniej!

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej.

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze