Mark Zuckerberg

i

Autor: Anthony Quintano flickr.com Mark Zuckerberg

Globalna awaria Facebooka - ile stracił Mark Zuckerberg? Mowa o MILIARDACH DOLARÓW!

2021-10-05 10:01

W poniedziałek, 4 października, doszło do globalnej awarii Facebooka. Ludzie z całego Świata nie mogli skorzystać z serwisu, Instagrama ani Messengera. Problem rozwiązywano przez kilka godzin. Tyle wystarczyło, by CEO serwisu poniósł gigantyczne straty! Ile stracił Mark Zuckerberg? O tym w artykule.

Globalna awaria Facebooka 4 października na kilka godzin pozbawiła internautów i internautki z całego Świata dostępu do serwisu społecznościowego. Działać przestały też Instagram oraz Messenger. Problem istniał przez kilka godzin. W Polsce, gdzie pierwsze zgłoszenia o awarii pojawiły się po 17:00, Facebook, Instagram i Messenger wznowiły działanie dopiero około północy. Znane są prawdopodobne przyczyny awarii (o nich piszemy tutaj) oraz... straty twórcy social-mediowego giganta. Eksperci z agencji Bloomberg sprawdzili, jak awaria wpłynęła na osobisty majątek Marka Zuckerberga. Okazuje się, że mowa jest o kwocie, przez którą słynny przedsiębiorca spadł w rankingu najbogatszych ludzi Świata.

W formie 24: trening obwodowy

Miliardy dolarów uleciały z kieszeni Zuckerberga

Mark Zuckerberg dzięki Facebookowi i powiązanym z nim firmom jest jednym z najbogatszych ludzi Świata. Jego majątek Forbes oszacował w 2021 na 122,7 miliardów dolarów amerykańskich. To dawało mu czwartą pozycję na liście najbardziej majętnych osób. Wystarczyło jednak zaledwie kilka godzin, by majątek Zuckerberga zmniejszył się o około 7 miliardów USD! Taką informację podał serwis Insider Paper powołując się na agencję Bloomberg:

Ta strata zepchnęła go o oczko niżej w rankingu najbogatszych. Mark Zuckerberg znalazł się na miejscu 5., pod Billem Gates'em. Zuckerberg ma jednak większe zmartwienie, niż jego pozycja na liście.

Problemy Facebooka

W ostatnich tygodniach dziennik "Wall Street Journal" opublikował serię artykułów opartych na informacjach byłej pracownicy Facebooka Frances Haugen, zarzucającej firmie, że wiedziała m.in. o szkodliwych skutkach Instagramu dla dzieci. Według Haugen Facebook przez długi czas nie reagował, choć wiedział że jego algorytmy napędzają dezinformację i nienawiść, a także są używane przez kartele narkotykowe i handlarzy kobietami. Te skandale mogą się przyczynić do dalszych spadków notowań Facebooka oraz strat, które poniesie CEO internetowego giganta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE