DARMOWE środki antykoncepcyjne dla kobiet. Program startuje od nowego roku

2021-09-10 8:32
Francja/ Minister zdrowia: będą darmowe środki antykoncepcyjne dla kobiet do 25 lat
Autor: Unsplash - Priscilla Du Preez Francja/ Minister zdrowia: będą darmowe środki antykoncepcyjne dla kobiet do 25 lat

Kobiety poniżej 25. roku życia będą mogły nieodpłatnie korzystać ze środków antykoncepcyjnych i związanych z antykoncepcją świadczeń medycznych. Program ma obowiązywać we Francji od 1 stycznia 2022 roku. O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

- Obserwujemy spadek stosowania antykoncepcji wśród niektórych młodych kobiety, jego przyczyną są głównie bariery finansowe (...) to nieakceptowalne, że kobiety nie mogą się chronić, nie mogą mieć dostępu do antykoncepcji, jeżeli chcą się na nią zdecydować, ponieważ jest zbyt droga - tłumaczył w czwartek w stacji France 2 minister zdrowia Olivier Veran.

Program będzie kosztować 21 mln euro rocznie. W ramach niego kobiety będą mogły korzystać z niezbędnych konsultacji lekarskich, badań oraz nieodpłatnie otrzymywać zapisane środki antykoncepcyjne.

We Francji od 2013 roku bezpłatna antykoncepcja jest dostępna dla dziewcząt w wieku 15-18 lat, a od 2020 roku również dla młodszych. Jak zauważa France 2, po wprowadzeniu programu odsetek aborcji w grupie wiekowej 15-18 lat spadł w latach 2012-2018 z 0,95 do 0,6 proc.

(PAP)

EskaROCK Live! - koncert Happysad
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze