FLURONA - potwierdzono pierwsze przypadki w Europie. Nietypowa infekcja zaleje kontynent?

i

Autor: Pixaby FLURONA - potwierdzono pierwsze przypadki w Europie. Nietypowa infekcja zaleje kontynent?

FLURONA - potwierdzono pierwsze przypadki w Europie. Nietypowa infekcja zaleje kontynent?

2022-01-05 8:29

Władze medyczne Hiszpanii potwierdziły w poniedziałek pojawienie się na terytorium tego kraju pierwszych przypadków jednoczesnego zakażenia koronawirusem oraz wirusem grypy, czyli tzw. fluroną. Według resortu zdrowia nietypowa infekcja dotyczy pacjentów z Katalonii.

Hiszpańskie służby medyczne nie sprecyzowały, ilu chorych dotyczą przypadki flurony.

Według stacji “Telemadrid” do poniedziałkowego popołudnia w Katalonii potwierdzono zaledwie “kilka przypadków” równoczesnej infekcji wirusem SARS-CoV-2 i grypą.

W poniedziałek rano władze sanitarne Katalonii, potwierdzając pojawienie się flurony, napisały, że liczba jej przypadków jest na “niskim poziomie”.

“Przypadki te nie są ciężkie i nie wymagają szczególnych działań medycznych”, wyjaśniła Gemma Craywinckel z katalońskich służb sanitarnych.

W Katalonii w dalszym ciągu utrzymuje się wysoki poziom zakażeń koronawirusem. W poniedziałek dobowa liczba infekcji wyniosła blisko 7,5 tys. Podczas ostatnich 24 godzin wśród pacjentów z Covid-19 nie zanotowano żadnego zgonu.

Wolbrom, staw w którym utonęło trzech młodych mężczyzn

Wcześniej fluronę potwierdzono również w Izraelu. Zakażona została młoda kobieta w ciąży. Kobieta przebywa w szpitalu Beilinson w Petach Tikva. Ma łagodne objawy choroby, które objawiają się u niej trudnościami z oddychaniem.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia sprawdza, czy jednoczesne zakażenie koronawirusem oraz grypą może spowodować poważniejszą chorobę.

Dodajmy, że w tym momencie świat zmaga się z nowym wariantem koronawirusa - Omikron. Potwierdza się go w kolejnych krajach, są już też pierwsze ofiary tego wariantu. Omikron odnotowano również w Polsce. Według danych resortu zdrowia w naszym kraju potwierdzono kilkadziesiąt zakażeń nowym wariantem. Jak zaznaczają przedstawiciele rządu, to właśnie Omikron ma być odpowiedzialny za piątą falę pandemii w Polsce.