Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Dzieci wracają do szkół od 18.01.2021. Jak będzie wyglądała nauka stacjonarna? [ZASADY]

2021-01-11 17:24

Dzieci wracają do szkół. Od 18.01.2021 r. będą obowiązywały nowe zasady. Zgodnie z nimi, najmłodsi uczniowie po feriach wrócą do nauki stacjonarnej. Jak będzie wyglądała nauka w klasach? Ministrowie mówią o zaleceniach, ale nie o obowiązkach.

Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu

Spis treści

  1. Powrót dzieci do szkół od 18.01.2021
  2. Jak będzie wyglądała nauka od 18.01.2021?
  3. Trzecia fala koronawirusa
  4. Nowe obostrzenia w Polsce? Co się zmieni od 18.01.2021?

Powrót dzieci do szkół od 18.01.2021

Dzieci wracają do szkół. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 18.01.2021 roku, czyli tuż po zakończeniu ferii 2021, najmłodsi uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

- Krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać (...) jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Decyzja o powrocie do szkół dotyczy póki co wyłącznie najmłodszych roczników. Jak podkreślił minister, to właśnie dla nich nauka zdalna jest najmniej efektywna i jednocześnie najbardziej obciążająca dla rodziców. Jak podkreślił minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, to wśród dzieci transmisja wirusa jest najmniejsza.

Czytaj także: Koronawirus na żywo. Nowe obostrzenia, kolejne przypadki, rekordy zgonów, liczba zaszczepionych osób [RELACJA ONLINE]

Jak będzie wyglądała nauka od 18.01.2021?

Dla większości uczniów nic się nie zmieni. Wciąż będą uczyli się zdalnie. Do nauki stacjonarnej wrócą jednak uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Rząd wydał zalecenia, które mają być podpowiedzią dotyczącą organizacji zajęć. Zgodnie z nimi:

  • uczniów odwozić do szkoły mogą wyłącznie rodzice, którzy nie mają objawów infekcji,
  • dzieci posyłane do szkoły  nie mogą mieć objawów infekcji,
  • zajęcia lekcyjne będą odbywać się o różnych porach, by dzieci z innych klas nie kontaktowały się ze sobą,
  • jedna grupa uczniów przebywa na stałe w jednej klasie,
  • nauczyciel na stałe przypisany jest do danej grupy uczniów i w miarę możliwości nie prowadzi zajęć z innymi klasami

Wszystkie zalecenia dotyczące nauki stacjonarnej w klasach 1-3 znajdują się >>TUTAJ<<

Trzecia fala koronawirusa

Jak poinformował minister zdrowia, zbliża się trzecia fala koronawirusa. - Wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę - rozpoczął konferencję minister zdrowia. Jako przykład Adam Niedzielski wskazał m.in. Wielką Brytanię, Czechy czy Słowację. Niedzielski przyznał jednak, że sytuacja w Polsce jest stabilna. - Decyzje ws. obostrzeń są bardzo trudne, bo są podejmowane w sytuacji dużej niepewności. Bo sygnały dochodzące do nas są sprzeczne - powiedział minister. 

Czytaj także: Testy COVID-19 dla nauczycieli od 11 stycznia! Gdzie można je wykonać? Kto jest w grupie upoważnionej?

Nowe obostrzenia w Polsce? Co się zmieni od 18.01.2021?

W związku z niepewną sytuacją dotyczącą liczby zachorowań, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące do tej pory obostrzenia. Wcześniej wskazywano, że mogą zostać one poluzowane po 17.01.2021. Jednak jedyną zmianą, na jaką zdecydował się rząd jest powrót do nauki stacjonarnej uczniów klas 1-3. Oznacza to, że wciąż zamknięte pozostają m.in. hotele, restauracje czy galerie handlowe. Więcej informacji o obowiązujących obostrzeniach przeczytasz >>>TUTAJ<<<

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Łatwo nie będzie, średnia to tylko 6/10!

Pytanie 1 z 10
W ilu filmach w rolę Batmana wcielił się Michael Keaton?