Dwie osoby zatrzymane! Planowali zamachy z użyciem noża w Boże Narodzenie!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dwie osoby zatrzymane! Planowali zamachy z użyciem noża w Boże Narodzenie!

Dwie osoby zatrzymane! Planowali zamachy terrorystyczne z użyciem noża w Boże Narodzenie!

2021-12-08 17:08

Dwie osoby zatrzymane! Jak ustalono, mężczyźni planowali przeprowadzić w Boże Narodzenie serię ataków w publicznych miejscach. Chcieli zabić jak najwięcej ludzi przy użyciu noża. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Dwóch 23-letnich mężczyzn zostało aresztowanych przez Dyrekcję Generalną Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI ) w podparyskich departamentach. Planowali zaatakować nożami przechodniów znajdujących się w czasie Bożego Narodzenia w popularnych miejscach – podał w środę dziennik „Le Parisien”.

Mężczyźni zostali oskarżeni i uwięzieni 3 grudnia w ramach wstępnego śledztwa wszczętego przez prokuraturę antyterrorystyczną. Zatrzymani mieli znajdować się „pod wpływem literatury dżihadystycznej”. Planowali zabijać ludzi nożami w kilku miejscach:

  • w centrach handlowych,
  • na uniwersytetach
  • i zatłoczonych ulicach.

Jeden z nich, znany ze swojej radykalnej postawy, przyznał się do planowania zamachów. W ich domach znaleziono literaturę dżihadystyczną i propagandę Państwa Islamskiego.

Groby znanych Polaków nieopłacone. Grozi im likwidacja!

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE