Rodzina na wakacjach

i

Autor: pixabay.com Rodzina na wakacjach

DO KIEDY JEST BON TURYSTYCZNY? Sprawdźcie, kiedy przestanie być ważny!

2021-08-18 15:29

Można nim między innymi opłacić pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii, obozie harcerskim, obozie sportowym lub rekreacyjnym. Do kiedy można korzystać z bonu turystycznego? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Do kiedy jest bon turystyczny? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy ci, którzy chcą jeszcze skorzystać z rządowego dofinansowania do wakacji i wczasów. Polski Bon Turystyczny został pomyślany jako wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio także branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Bon turystyczny może posłużyć do opłacenia hotelu lub wyjazdów realizowanych przez przedsiębiorców turystycznych czy organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nie jest jednak bezterminowy. W dalszej części artykułu przeczytacie, kiedy kończy się ważność bonu turystycznego.

M jak mama: Objawy bostonki

Do kiedy trzeba wykorzystać bon turystyczny? DATA

Bon można wykorzystać na terenie całej polski wszędzie tam, gdzie jest respektowany. To tysiące hoteli, ośrodków wczasowych, kurortów i obozów we wszystkich regionach kraju. Ci, którzy chcą z niego skorzystać muszą pamiętać, do kiedy mogą to zrobić. Polski bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2022 roku. Uzyskanie bonu, podobnie jak w przypadku 500+, wymaga zarejestrowania się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).