elektro

i

Autor: Pixabay.com

Czy RTV EURO AGD jest otwarte? Okazuje się, że TAK! Jak to możliwe? Sprawdź

2021-03-29 14:52

Czy RTV EURO AGD jest otwarte? - to pytanie w sieci, od momentu wprowadzenia w Polsce nowych obostrzeń, zadaje w sieci wielu użytkowników. Zgodnie z rozporządzeniem, wszystkie sklepy z elektroniką w centrach handlowych powinny być zamknięte. Tymczasem w niektórych sklepach RTV EURO AGD, zakupy zrobimy stacjonarnie. Jak to możliwe?

Od soboty, 27 marca, czyli od dnia w którym obowiązywać zaczęły nowe obostrzenia, wprowadzony został zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kw., a także zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu. Już od 20 marca, centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem działających w nich m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Czy sklepy EURO RTV AGD są otwarte?

Tymczasem, w internecie spotkać można relacje klientów, którzy zwracają uwagę, że sklepy RTV EURO AGD są otwarte mimo obostrzeń!

Sprawdziliśmy - na stronie RTV EURO AGD faktycznie, niektóre sklepy wymienione są jako otwarte. Znajdujemy tam też taką informację:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące wprowadzenia stanu epidemii na terenie naszego kraju definiuje, które sklepy mogą być otwarte.

Są one dostępne szczególnie z myślą o tej części klientów, którzy z różnych względów nie mogą skorzystać ze sprzedaży online i przez telefon, aby byli w stanie zrobić zakupy lub odebrać zamówiony towar. Oferujemy sprzęt elektroniczny i AGD stanowiące podstawowe wyposażenie gospodarstw domowych, więc liczymy się z tym, że mogą zaistnieć potrzeby wymagające zakupów.

Jak to możliwe, że sklepy RTV EURO AGD są otwarte mimo wprowadzonych obostrzeń? O to, przedstawicieli firmy Euro-net zapytali dziennikarze portalu Komputer Świat.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, niektóre ze sklepów pozostają otwarte, ponieważ "znajdują się w obiekcie handlowym, którego łączna powierzchnia sprzedaży nie przekracza 2 tys. m2, lub stanowią sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2".

Inne sklepy mają z kolei w asortymencie towary, które zgodnie z rozporządzeniem można sprzedawać stacjonarnie. Są to więc środki czystości, chemiczne czy wyroby medyczne...

Raport z anteny 29.03, godz.10