Czy 2 maja 2022 jest dniem wolnym od pracy? W jaki dzień wypada?

i

Autor: Unsplash - Toa Heftiba Czy 2 maja 2022 jest dniem wolnym od pracy? W jaki dzień wypada?

Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy? Ile trwa majówka 2022?

2022-04-29 20:38

Wyczekiwana przez Polaków majówka 2022 nadchodzi wielkimi krokami. Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy? W jaki dzień wypada tegoroczne Święto Flagi? Czy można wtedy załatwić sprawy urzędowe albo zrobić zakupy? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w naszym materiale poniżej.

Czy 2 maja jest wolny od pracy? W jaki dzień wypada Święto Flagi?

Majówka 2022. W długi majowy weekend obchodzimy aż trzy święta. W niedzielę 1 maja Święto Pracy, w poniedziałek 2 maja Święto Flagi, a we wtorek Święto Narodowe 3 Maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Organizowane są też różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne.

Czy 2 maja 2022 jest dniem wolnym od pracy?

Długi majowy weekend w tym roku potrwa aż cztery dni – od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja. Niestety nie wszyscy będą mogli cieszyć się tyloma dniami wolnego. Święto Flagi, obchodzone w poniedziałek 2 maja, nie jest bowiem dniem ustawowo wolnym od pracy. By mieć dodatkowy dzień wolny, trzeba wziąć urlop. Osoby, którym marzy się jeszcze dłuższa majówka, mogą wnioskować o urlop również na 4,5,6 maja. Wówczas nasz majowy weekend potrwa od 30 kwietnia do 8 maja.

CZYTAJ TEŻ: Nowe święto w Polsce. 2 maja będzie dniem wolnym DLA WSZYSTKICH?

Święto Flagi 2 maja - czy sklepy i urzędy są otwarte?

W poniedziałek 2 maja otwarte będą wszystkie sklepy, galerie handlowe oraz urzędy. Nie musisz więc martwić się o zakupy czy załatwienie ważnych urzędowych spraw.

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE

Majówka to świetna okazja, żeby odpocząć od przełożonego. Zwłaszcza takiego, w jakiego wcielił się Albert z ESKI.

Posłuchajcie jego kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Szefuncio" on Spreaker.