Czy 1 listopada sklepy są otwarte czy zamknięte? Gdzie zrobić zakupy w dzień Wszystkich Świętych?

i

Autor: pexels.com Czy 1 listopada sklepy są otwarte czy zamknięte? Gdzie zrobić zakupy w dzień Wszystkich Świętych?

Czy 1 listopada sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy w dzień Wszystkich Świętych?

2021-10-27 10:49

Wszystkich Świętych 2021. Choć jest to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce, co roku wiele osób zastanawia się, czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy oraz czy sklepy są otwarte czy zamknięte. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w materiale poniżej.

Wszystkich Świętych to w Kościele katolickim uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W czasie tych dwóch dni Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Czy 1 listopada sklepy są otwarte czy zamknięte? Gdzie można zrobić zakupy w dzień Wszystkich Świętych

W tym roku Wszystkich Świętych 1 listopada, dzień ustawowo wolny od pracy, wypada w poniedziałek. Dzięki temu wiele osób będzie miało dłuższy weekend. A co ze sklepami? Czy w poniedziałek 1 listopada będzie można zrobić zakupy? Niestety nie mamy dobrych informacji. Tego dnia sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe będą nieczynne. Dlatego po większe zakupy lepiej wybrać się w piątek lub sobotę. Otwarte będą jedynie mniejsze sklepiki, za których ladą staną sami właściciele, a także stacje benzynowe.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021

Halloween 2021. Najpiękniejsze dynie świata. Jak zrobić Jack-o’-lantern? [WZORY]