Czesi nakazali wycofanie szkodliwego produktu z Polski! Lepiej pozbądź się go z domu

i

Autor: Getty Images Czesi nakazali wycofanie szkodliwego produktu z Polski! Lepiej pozbądź się go z domu

Czesi nakazali wycofanie szkodliwego produktu z Polski! Lepiej pozbądź się go z domu

2021-10-08 9:25

Czescy lekarze weterynarii nakazali w czwartek jednej z sieci handlowych wycofać prawie 17,5 tony szkodliwego produktu. Znaleziono w nim 60 razy więcej antybiotyków, niż pozwalają na to przepisy. Osoby, które go nabyły, powinny zwrócić go do sklepu. O jaki produkt chodzi?

Czeskie służby weterynaryjne ostrzegają przed spożywaniem mielonego mięsa wieprzowego z określonej partii. Towar dostarczyła do sklepów 3 października czeska firma Maso Uzeniny Policzka. Data przydatności do spożycia określona została na 10 października.

Według informacji weterynarzy czeska firma kupiła mięso z Polski i nie czekając na wyniki badań pobranych próbek, wieprzowinę przerobiła i wysłała do sklepów.

Latem służby weterynaryjne w Czechach ostrzegały przed pochodzącymi z Polski lodami Milka, które zawierały śladowe ilości rakotwórczego tlenku etylenu. W 2020 roku od końca lutego do końca marca obowiązywały środki nadzwyczajne z powodu wykrycia salmonelli w około 700-kilogramowej dostawie wołowiny z Polski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE