Chcesz zostawić samochód w warsztacie? POCZEKASZ! Kierowcy mają ogromne problemy

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Chcesz zostawić samochód w warsztacie? POCZEKASZ! Kierowcy mają ogromne problemy

2021-06-30 7:34

Chcesz zostawić samochód w warsztacie? Będziesz musiał poczekać! Serwisy w całym kraju przeżywają oblężenie. W okresie pandemii wiele samochodów było nieużywanych, a teraz kierowcy chcą się nimi zająć. Dodatkowo wszystko złożyło się z okresem urlopowym - mówi mechanik Tadeusz Vorbrodt

Chcesz zostawić samochód w warsztacie? POCZEKASZ! Kierowcy mają ogromne problemy, bo umówienie się do warsztatu samochodowego graniczy z cudem. Większość z nas potrzebuje jednak pilnej wizyty jeszcze przed wakacyjnymi wyjazdami. Przez ponad rok samochodów używaliśmy sporadycznie, a teraz mają sprawdzić się w dalekich podróżach. Właściciele aut muszą być cierpliwi. To jednak dobra wiadomość dla mechaników, bo w okresie pandemii mieli ogromne problemy z klientami - mówi nam Diana Borowiecka z firmy BIG InfoMonitor.

- Problemy z płatnościami na rzecz dostawców i banków ma obecnie 6 tysięcy zawieszonych, zamkniętych i aktywnych firm zajmujących się naprawą aut. Średnia ich zaległość przekracza 56 tysięcy złotych na firmę. Kłopotów tego typu doświadcza również 2 tysiące firm sprzedających w hurcie i detalu części i akcesoria samochodowe.

Zaległości serwisów oraz handlujących częściami przekroczyły pod koniec kwietnia 600 mln zł.

"Dyrektorka chce zamknąć mój klub!". Bokser walczy z biurokracją