Robert Lewandowski

Autor: PAP/EPA

Bundesliga. Kolejny NIESAMOWITY występ Lewandowskiego! Polski napastnik strzelił dwa gole

2021-10-17 19:21

Robert Lewandowski znów czaruje! W niedzielnym meczu Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen, polski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Jego drużyna zwyciężyła w wyjazdowym meczu aż 5:1 i wróciła na pozycję lidera w tabeli Bundesligi.

To był mecz na szczycie, jednak dominacja Bayernu była widoczna już od pierwszych minut tego spotkania. Pierwszą bramkę dla gości, Lewandowski zdobył już w 3. minucie. Wynik na 2:0 dla bawarczyków, polski napastnik podwyższył w 30. minucie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0 dla gości.

Zdruzgotany Bayer był w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką w 2. połowie.

Dzięki dwóm zdobytym w niedziele bramkom, Robert Lewandowski zrównał się w klasyfikacji strzelców Bundesligi z Erlingiem Haalandem z Borussii Dortmund. Jego drużyna wróciła zaś na pozycję lidera z dorobkiem 19 punktów.

Drugie miejsce w tabeli zajmuje Borussia Dortmund (18 pkt.), zaś trzecie Bayer Leverkusen, który ma taki sam dorobek punktowy co zajmujący 4. pozycję SC Freiburg.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!