Bitcoin

i

Autor: pixabay.com Bitcoin

Bitcoin - KURS WCIĄŻ SPADA! Czy kryptowaluta się posypie?

2022-01-23 19:10

Kurs Bitcoina pikuje! W sobotę, 22. stycznia cena kryptowaluty spadła do najniższego od sierpnia 2021 roku poziomu. Na ten spadek wpływ mają między innymi zapowiedzi Banku Centralnego Rosji. Czy to koniec BTC? Przeczytajcie w naszym artykule.

Kurs BTC spada! Kryptowaluta notuje najniższe poziomy od pół roku. Załamanie przyszło 20. stycznia. Tego dnia cena Bitcoina oscylowała jeszcze w granicach 43 tys. dolarów. Nagle jednak zaczęła gwałtownie pikować. W piątek kurs wynosił już 39 tys. dolarów, co już było najgorszym wynikiem od sierpnia 2021, ale na tym spadki się nie skończyły. Przed południem w sobotę, 22. stycznia Bitcoin kosztował nieco ponad 35 tys. dolarów. Ta sytuacja sprawiła, że wiele osób, które wiązały przyszłość z Bitcoinem, zaczyna się teraz zastanawiać, jaka przyszłość czeka kryptowalutę. Co wpływa na tak drastyczną obniżkę i jaką przyszłość wróży to BTC? O tym w dalszej części artykułu.

Knurów: Chciał wjechać rowerem do biura!

Rosyjski Bank Centralny zakaże Bictoina?

Na gwałtowny spadek kurus BTC wpływ ma zapowiedź Banku Centralnego Rosji. Chodzi o wprowadzenie całkowitego zakazu używania i wydobywania wszystkich kryptowalut. To z obawy o obecną sytuację finansową kraju - Rosja nie chce stracić stabilności i niezależności monetarnej. Restrykcje dotyczące wykopywania i obrotu kryptowalutami wprowadziły wcześniej Chiny. Rosja mogłaby się stać drugim wielkim krajem stosującym tak surową politykę względem Bitcoina i innych kryptowalut.

Co czeka Bitcoina i rynek kryptowalut?

Nagły spadek wartości Bitcoina to oczywiście fatalna sytuacja dla traderów. Czy obniżki zwiastują jednak koniec BTC i rynku kryptowalut? Na takie stwierdzenia jest jeszcze zbyt wcześnie. Możliwe jednak, że niskie ceny utrzymają się przez dłuższy czas. Możliwe zachowanie Bitcoina w najbliższym czasie przedstawiono na poniższym wykresie.