Belgia: zamknięto lotnisko Charleroi. Co się stało?

2022-10-17 17:11
Belgia: zamknięto dla odlatujących lotnisko Charleroi. Co się stało?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Lotnisko Charleroi zostało zamknięte w poniedziałek dla odlatujących pasażerów o godzinie 16, informują belgijskie media. Od rana na terenie portu lotniczego strajkują pracownicy ochrony.

„Na lotnisku panuje niezadowolenie ze strony pracowników ochrony odpowiedzialnych za zarządzanie punktami kontrolnymi” – informuje lakoniczny komunikat zamieszczony na stronie portu lotniczego, z którego wynika, że „mogą wystąpić pewne zakłócenia”.

Okazuje się, że ze względu na strajk personelu firmy „Security Master”, która dba o bezpieczeństwo na lotnisku, „zakłócenia” zamieniły się w regularny chaos, który zmusił kierownictwo portu do jego zamknięcia. Zabrakło pracowników, którzy mogliby obsługiwać bramki bezpieczeństwa, informują media.

Zamknięto dla odlatujących lotnisko Charleroi. Strajkują pracownicy ochrony

Jak informuje dziennik „Het Nieuwsblad”, strajkujący pracownicy są niezadowoleni z decyzji lotniska o przydzieleniu koncesji dwóm firmom, które mają się zajmować bezpieczeństwem pasażerów. Dotychczas odpowiadało za to jedno przedsiębiorstwo.

Informację o zamknięciu lotniska o godzinie 16.00 dla wszystkich odlatujących pasażerów potwierdził dziennikarzom dyrektor portu Philippe Verdonck. Zapewnił jednocześnie, że lotnisko przyjmuje wszystkie samoloty, a sam port będzie w pełni operacyjny od wtorku.

Wiktoria Gąsiewska zdradza, jak zareagowała, gdy zobaczyła, ile pieniędzy zarobiła do 18. roku życia

QUIZ. Pamiętasz lektury z czasów szkolnych? Spróbuj dokończyć tytuły. Wynik niższy, niż 8 punktów to wstyd!

Pytanie 1 z 10
"Zbrodnia i [...]"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze